Telekom aboneliğini kapatınca TurkNet bağlantısının gitmesi

tarboz

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
öğretmen
Tereddüt ederek de olsa TTNet ten TurkNet'e (telefon + internet) geçiş yaptım. Kullanıcı adım ve şifrem gönderildi. Modemden kurulumu yapıp bağlantı sağladım. Bu arada TTNet internet hizmetim kapatılmadı. TTNet ve Türknet'i arayıp bilgi aldım. Ttnet diğer firmanın hatalı işlem yaptığını belirtti. Türknet Telekom müdürlüğüne gidip diğer hizmeti sonlandırmamı istedi. Ben de öyle yaptım. Ancak eve geldiğimde artık ne Türknet vardı ne de TTNet. DSL ışığı dahi yanmıyordu. Turknet'i arayıp arıza kaydı oluşturdum. 1 gün geçti ses soluk yok. Çalışan hat gitti bir anda.

Diğer yandan deneme süresi olduğunu vazgeçersem fatura kesilecek mi diye online soru sordum. MH böyle bir hakkımın olmadığını söyledi. Sebebi ise başvuru yaparken kredi kartı bilgilerini vermemiş olmammış. Telefon ile aradıklarında kredi kartım yanimda değildi ben sonra başvuru yapayım dememe rağmen arayan MH gerek olmadığını aynı işlemin kartsiz yapabilecegini söylemesi üzerine başvuruyu yapmıştım.

Uzun lafı kısası fırını bıraktık aynı fırının ekmeğini daha ucuz sanarak bakkaldan aldık ama ekmekten de olduk şu an için. [emoji20]

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum aynı sorunları bende yaşadım. TürkNeti arayıp arıza kaydı bıraktım ve Türk Telekom çalışanı evime geldi.(Alt yapı sahibi Türk Telekom olduğu için onlar ilgileniyor.) Bağlantımı kontrol ettikten sonra merkezi arayıp portumu değiştirdi ve sorun düzeldi.
Yani sürekli arayıp teknik ekibin gelmesini talep edersen gelip hallederler.

Ha bu arada bende Türk Telekomu iptal etmeye çalışırken sürekli bir şekilde TürkNete karşı karalamalar yaptılar. Sürekli bana yeni tarifeler önerdiler ama şu an TürkNet kullanıyorum ve ilk hafta sorunlarla geçmesine rağmen şu an sıkıntısız bir şekilde 70 Mbps'lik internetimi kullanıyorum. :)

İnternetsiz kalmayalım derken olanlar çok üzücü. Üstelik herhangi bir sorun olmayacağını belirtmelerine rağmen.

İşin ilginç yanı benim türk.net ile daha önce bağlantı sağlamış olmam. Şimdi bağlantı gitti. Telekom gelip bağlantıyı mi kesti acaba.
Sizde böyle bir durumla mı karşılaştınız. Portu mu değiştirdiler acaba.

12 Temmuzda internetim açıldı. (TürkNet) Sonra benim hızım 35 Mbps idi ama bana verilen hız 75 Mbps. Yani hızımın tamamını vermiyorlardı. Bende Türkneti arayıp arıza kaydı bıraktım. 13 Temmuzda Türk Telekomdan babamı arayıp modemi kontrol etmesini söylemişler ve o günden sonra internetim kesildi. Sonra Türk Telekom çalışanları babama biz Türk Telekom çalışanıyız siz TürkNet ile iletişime geçin demiş. Yani Türk Telekom yine karalamalar yapıp çalışan internetimi kesti. Sonra tekrar arayınca düzelttiler fakat 19 Temmuza kadar beklettiler. 19 Temmuzdan beri bir sıkıntı yok çok şükür iyi durumda şu an.

Bu olanlardan bir gün önce bende hız sorunu ile ilgili kayıt bırakmıştım türk.net e. Çok ilginç. Telekom komplo mu yapıyor acaba. Telekom dan arayanda Yok teklif falan.

Günlük Türkneti arayıp arıza kaydını güncellettir kısa zamanda gelip düzeltirler. Ama gerçekten Türk Telekomun TürkNeti karalamaya çalıştığını düşünüyorum. Tamam mükemmel bir firma değiller fakat şu an gözümde ''kötülerin'' arasında iyiler. 70 Mbps hız alabiliyorum ve 60 Tl ödüyorum. Bunu diğer operatörlerde bulmam imkansız.

An itibariyle tekrar telekomdayım 10 saniyede açtılar hattı tekrar. Bekleyecek zamanım olsaydı beklerdim. Bir şans verin dedi turknet, verdim olmadı. Modem kurulumunu yapıp turknetten bağlandığım ve online işlemlerde download miktarı göründüğü halde biraz önce m.h. sizin sadece telefon bize geçmiş, adsl hiç geçmemiş dedi. 2 yil daha devam edelim bakalim ttnetten

Günlük Türkneti arayıp arıza kaydını güncellettir kısa zamanda gelip düzeltirler. Ama gerçekten Türk Telekomun TürkNeti karalamaya çalıştığını düşünüyorum. Tamam mükemmel bir firma değiller fakat şu an gözümde ''kötülerin'' arasında iyiler. 70 Mbps hız alabiliyorum ve 60 Tl ödüyorum. Bunu diğer operatörlerde bulmam imkansız.
Eğer bu hızı hep sağlayabileceklerse gerçekten fiyat olarak süper. Bizim mahallede fiber altyapı olmadığı için hız olarak ikisi de aynı benim için 26 MBS veriyor şu an. Türknette 35 e kadar demişti ama bağlı iken 22 ye çıkmıştı max. Maalesef sorunun turknetten oldugunu düşünmüyorum ama beni tatmin etmedi müşteri hizmetleri. Bekleme süresinin belirsizliği var. Senin 7 gün sürmüş. Hemen olanlar var, 2 ay kullanamayıp fatura odeyenler var.

Son olarak şu an Türk Telekom ve turknetten aldığım kullanıcı adlarıyla ve sifresiyle bağlantı saglayabiliyorum. her ikisinden de giriyor yani. Varın siz düşünün gerisini. Beraber gittiler beraber geldiler.turknet M.h. verdiği cevaplar ayri tabi. Ya göremiyor bilmiyorlar ya da ipler onların elinde hiçbir yaptırımımız yok diye itiraf edemiyorlar

Türk Telekomdan 100GB 35 Mbps alıyorudm ve taahhütüm bittikten sonra ilk ay 95 Tl 2. ay ise 122 Tl fatura ödedim. Şimdilik 150 GB 75 Mbps den memnunum zaten evimiz saha dolabına yakın ve Türk Telekomdaki kalite nasıl ise aynı kalitede kullanıyorum. Bakalım daha başlangıçtayız ileride uzun kullanım tecrübelerimi paylaşacağım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı