Televizyon alacağız, ne olmalı ?

lowkeyidontexist

Hectopat
Merhaba dostlar, yeni evimize taşınmamızla birlikte 40"-42" bir televizyon alacağız ancak ne olmalı ? Medimarkt'a 5 sene LG'de 3 sene Samsung'da çalışmış bir insanla sohbetimiz baya uzun geçti ve adam evinde LG marka televizyon olmasına rağmen Samsung önerdi. Aslında o konuşmalar ve bir kaç kullanımdan sonra Samsung daha iyi geldi. En büyük nedenlerden birisi ise Samsung'un 4 çekirdek kullanması, LG'nin ise hala çift çekirdek kullanıyor olmasıydı. Şahsen televizyonda internete fazla gireceğimi düşünerekten daha hızlı bir televizyonu kim istemez ki ? LG hala IPS kullanıyormuş ancak Samsung Crystal display gibi bir (tam adını hatırlamıyorum) ekran kullanıyormuş.
-Daha iyi görüntü ?
+Evet her zaman.
Şuan tek kuşkuya düştüğüm şey yazılım. LG'nin en son yazılımına baktığımızda gerçekten göze hoş gelen bir yazılım var. Samsung'a daha sonradan arayüzü bile değiştirecek bir yazılım yaması gelir mi, yoksa böyle kalır mı ? Hala Samsung almamı önermeyen varsa nedenini açıklayıp yorum yazabilirse gerçekten mutlu olurum. İyi forumlar. :)
Dip Not; Biz MediaMarkt'e LG almayı düşünerek gitmiştik. :D

Samsung u amcamlar kullandı ikisi arasında ki farkı onlar aldıktan sonra daha iyi anladım. Samsung u sevemedim menü tasarımı açısından menü geçiş hızı LG bence TV'de Samsung'a fark atar.

Mağazaya gittiğinizde, bütçenize uygun televizyonları inceleme fırsatınız olmadı mı?
Hepsini inceledik merak etmeyin.
Samsung u amcamlar kullandı ikisi arasında ki farkı onlar aldıktan sonra daha iyi anladım. Samsung u sevemedim menü tasarımı açısından menü geçiş hızı LG bence TV'de Samsung'a fark atar.
Kusura bakmayın ama yaklaşık 4-5 kere LG TV'li eve gittim ve uzun süre inceleme şansım oldu. Gerçekten orda MediMarkt'e televizyonları karşılaştırdığımda Samsung çok ağır bir farkla eziyordu.

İnceledin iyi yapmışsın. Birazda "Samsung" televizyonların panel arızalarına bir bakın derim. Genellikle çoğu kişi tarafından rastlanılan bir arıza gibi.

Ekleme: Farkındaysanız şu markayı alın/almayın demiyorum. İnceleyin. (y)

Son düzenleme:
Fiyat olarak bütçeniz varsa SHARP alınmalı. Yerli firmalar ve çin malları aşagı yukarı hepsi aynı özellikleri sunuyor. SAMSUNG güzeldir görüntülemesi falan harika ama üst modeller için.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı