Televizyona Yakından Bakmak Gözler İçin Zararlı mı?

RozaNigra

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
82 Ekran Philips marka bir televizyona sahibim yeni PC ekranımı desteklemediği için televizyona bağladım. 1 metre veya 75 CM kadar boşluk var aramızda, gözlerime zararı var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gözleri bozar mı orasını net olarak bilmiyorum. Küçükken hepimize derlerdi "yakından bakma gözlerin bozulur." Bilimsel olarak araştırmasını yapmadım ama uzun süre telefon, televizyon gibi ekranlara bakmak göz kuruluğuna neden olduğu için zararlı diye biliyorum.

Benim de televizyon ile aramda 1 metre veya daha az bir mesafe var. Benim de bilgisayarım bağlı. Fakat mavi ışık filtresi kullanıyorum, büyük ekrana bağlıyken ekran daha büyük olduğu için daha çok alana ışık yayabiliyor, gözümü kurutuyordu bu durum. Ve f.lux indirerek bu durumun üstesinden geldim.

Benim de televizyon ile aramda 1 metre veya daha az bir mesafe var. Benim de bilgisayarım bağlı. Fakat mavi ışık filtresi kullanıyorum, büyük ekrana bağlıyken ekran daha büyük olduğu için daha çok alana ışık yayabiliyor, gözümü kurutuyordu bu durum. Ve f.lux indirerek bu durumun üstesinden geldim.
Hocam ben pek anlamıyorumda f.lux dediğiniz şey nedir ?

Hocam ben pek anlamıyorumda F. Lux dediğiniz şey nedir?

Mavi ışık filtresi tarzı bir şey. Gözünüz daha az yoruluyor / ağrıyor. Kurulumu çok basit. Ayrıca ekran modları güzel ayarlanmış.

Geri
Yukarı