Günde 18 saat elektronik cihazlara bakmak zararlı mı?

Hayır troll değil, ciddiyim. Neresi troll ki aga? Günde 10 saat PC falan kullanmak sana anormal mi geliyor?

Günde 10 saat ile 18 saat arasında uçurum fark var. 10 saati belli aralıklara bölseniz bir problem olmayabilir fakat her gün aynı şekilde devam etmek gözlerinizi çok yorar.Tutup bilmiyormuş ayağına yatıyorsun yok 18 saat kullanmak zarar verir mi diye.Yok vermez günde 30 saat takıl yemek yerken bişeyler izle tuvalette telefon bak daha arttır o süreyi.

Paşam sana adamakıllı anlatıyoruz neden zararlı olduğunu hala inkar ediyorsun yaşın küçük belli, sen kullanmaya devam et o zaman.

Paşam sana adamakıllı anlatıyoruz neden zararlı olduğunu hala inkar ediyorsun yaşın küçük belli, sen kullanmaya devam et o zaman.

Utup bilmiyormuş ayağına yatıyorsun yok 18 saat kullanmak zarar verir mi diye. Yok vermez günde 30 saat takıl yemek yerken bir şeyler izle tuvalette telefon bak daha arttır o süreyi.

Yok zararlı olduğunu biliyordum. Ama aldığım gözlük mavi ışığı geçirmiyormuş bir de havuç da gözlere iyi geliyormuş. üst üste değil de genel olarak günde 10-12 saat, arada bir bırakıp tekrar geri gelsek, bir zararı olmaz değil mi?

Yok zararlı olduğunu biliyordum. Ama aldığım gözlük mavi ışığı geçirmiyormuş bir de havuç da gözlere iyi geliyormuş. Üst üste değil de genel olarak günde 10-12 saat, arada bir bırakıp tekrar geri gelsek, bir zararı olmaz değil mi?

Yaşın kaç?

Yok zararlı olduğunu biliyordum. Ama aldığım gözlük mavi ışığı geçirmiyormuş bir de havuç da gözlere iyi geliyormuş. Üst üste değil de genel olarak günde 10-12 saat, arada bir bırakıp tekrar geri gelsek, bir zararı olmaz değil mi?

Hocam bakın size tavsiyem her gün bu şekilde devam etmemeniz yönünde olacaktır. Sağlığınıza her yönden zarar olur. Şu anda tatil olduğu için biliyorum istemsiz bir şekilde duruyorsunuz fakat biraz dışarı çıkın dışarıda vakit geçirin her gün bu kadar süre bilgisayara maruz kalmak sağlınız açısından iyi olmaz.

Yok zararlı olduğunu biliyordum. Ama aldığım gözlük mavi ışığı geçirmiyormuş bir de havuç da gözlere iyi geliyormuş. üst üste değil de genel olarak günde 10-12 saat, arada bir bırakıp tekrar geri gelsek, bir zararı olmaz değil mi?
Ya öncelikle havuç gözlere iyi falan gelmiyor. Kraliyet Hava Kuvvetleri radar teknolojisi ile geceleri Lutfwaffe bölgesini bombalıyordu. Havuç propagandası ile de bu olayın üstünü çok güzel şekilde örttü ve o zamanlardan günümüze kadar bu söylenti geldi. Havuç içerdiği vitaminler gereği gözlere katkı da bulunsa da gözü bozulan birisinin gözlerini tekrar iyileştirmez. Veya gözlere mükemmel bir keskin görme kabiliyeti sunmaz. Bu bilgi cepte, gelelim gözlük konusuna: Gözlük kullanımı her ne kadar alacağın mavi ışığı minimuma indirse de bu senin hiç mavi ışık almıyor olduğun anlamına gelmiyor. Ekrana baktığınız sürece her türlü mavi ışığı yiyorsunuz efendim. Saygılar.

Geri
Yukarı