Televizyonu PS ile kullanmak vs PC ile kullanmak

ArdaMert

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşlar televizyonu oyun oynarken PC ile kullanınca PS ile PC'nin gücünü eşit varsayarsak herhangi bir görüntüde kalite kaybı vs. olur mu?

Bir de herhangi bir kayıp olmuyorsa insanlar sadece PS'e özel oyunlar için mi PS tercih ediyor?

Ben zamanında PS'i PC toplamaktan vazgeçip almıştım ki iyi ki almışım (İyi ki dememin sebebi ise A10 7890K PC toplayacaktım, şu an o sistemde düzgün oyun oynanmazdı). Ben PC ile PS'imi aynı TV'ye bağladım, hiçbir kalite farkı vb bir durum olmuyor.

Hocam PS ve PC'nin gücü eşit falan olamaz. TV'ler her zaman PC için iyi sonuç vermeyebilir. Monitörlerde olan yazılım desteği TV'de olmaz. PS zaten TV için üretilmiştir. PS seçmenin en büyük sebebi zaten özel oyundur.

Ben zamanında Ps'i PC toplamaktan vazgeçip almıştım ki iyi ki almışım (iyi ki dememin sebebi ise A10 7890K PC toplayacaktım, şu an o sistemde düzgün oyun oynanmazdı). Ben PC ile Ps'imi aynı TV'ye bağladım, hiçbir kalite farkı vb bir durum olmuyor.

Hocam zaten dediğim gibi donanımı eşit olarak sayarsak demiştim ve sizde zatem cevabı vermişsiniz fark olmuyormuş.
Hocam PS ve PC'nin gücü eşit falan olamaz. TV'ler her zaman PC için iyi sonuç vermeyebilir. Monitörlerde olan yazılım desteği TV'de olmaz. PS zaten TV için üretilmiştir. PS seçmenin en büyük sebebi zaten özel oyundur.

Hocam yani ben PS Cafe'de FIFA 20 oynuyorum ve RX 570 ekran kartı FIFA 20'yi 4K Ultra'da 60 kare civarı veriyor, benim gördüğüm görüntü PS cafedekinden kötü mü olur?

Eğer televizyonunuzda monitörlerde ki gibi giriş gecikme devresi yoksa PS kullanmanızı öneririm. PC bağladığınızda motion efekti gibi bir efekt oluyor görüntüde. PS'ler televizyonlar için üretildiğinden böyle bir sıkıntı yaşamazsınız. LG firması bu problemi görüp üst model televizyonlarında gecikme önleyici sistemi kullanmaya başladı. Eğer sizin televizyonunuz LG üst segment bir televisyon ise bilgisayarla da kullanabilirsiniz.

Türkiye'de özel oyunlar için PS tercih ediliyor. Diğer ülkeler ise sevdiklerinden dolayı kullanıyor. Özel oyunların da etkisi vardır tabii ki.

PS kullanmanın mantığı yayılarak televizyonda kullanmaktır :) Ben geceleri yatakta PC'yi televizyona bağlayarak kullanıyorum. PS zaten televizyona bağlı. Yani televizyona bağlamanız daha iyi olur. Televizyonun özelliklerine de bağlı olarak görüntü kaybı olması bir yana daha kaliteli görüntü verebilir. RDR 2 oynarken televizyon ve monitör arasında dağlar kadar fark vardı.

Edit: Sorunuza tekrar baktım. PS için televizyon kullanın demiştim. PC'yi monitör ile kullanmanız en sağlıklısı olur. Çünkü input lag yüzünden gecikmeler yaşatır. Televizyonunuzun tepkime süresinin iyi olması lazım PC ile kullanabilmek için.

Oyuna girdikten sonra Gamepad ve FPS kilidi olduktan sonra bir fark görmezsiniz. Hatta PC donanımı iyiyse görüntü kalitesi de artar. Ama oyun konsolları TV'de ve size uzakta durarak oynanması için tasarlanmış. İhtiyacınız olan tek şey bir kontrolcü. Daha az zahmetli olur. Exclusive oyunlar da cabası olur.

Geri
Yukarı