Televizyonun 4K veya 8K olduğu nasıl anlaşılır?

Ascendency

Hectopat
Makaleler
3
Televizyonun markası Philips. Yaklaşık olarak 2016 yılında alındı. Televizyonun modeli hakkında bir bilgim yok. TRT'nin Ultra HD gibi ek kanalları var. Onları açınca görüntü kalitesinde bayağı bir detay görüyorum. Kullandığım bilgisayarın monitörünün 2K, 4K veya 8K desteği yok. Bilgisayar monitörüne kıyasla ekran çok daha kaliteli görünüyor. Ama normal kanalları seyrederken bir fark yok. Peki bunlara göre televizyonun 4K veya 8K desteğinin olup olmadığı anlaşılabilir mi?

Smart TV ise YouTube üzerinden 8K bir video açarak deneyebilirsiniz. Eğer donarak ilerliyorsa video 8K ekran değildir. 2016 yılındaki bir televizyonun 8K desteği olduğunu sanmıyorum, o dönemlerde yeni yeni piyasaya çıkıyordu. 4K olabilir.

4K olması mümkün mü? TRT Ultra HD kanalını izlerken görüntü kalitesinde fark görüyorum. İnternette o kanalın 4K yayın yaptığı yazıyor.

Arka kısmında etiket oluyor çoğunlukla oradan model numarasını bulup öğrenmeniz en garanti yöntem olur.
4K olması mümkün mü? TRT Ultra HD kanalını izlerken görüntü kalitesinde fark görüyorum. İnternette o kanalın 4K yayın yaptığı yazıyor.
4K mümkün ama 8K pek mümkün değil.

Geri
Yukarı