Televizyonun görüntü kalitesi çok düşük

Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar 1080p televizyonum var bunu bilgisayarımda 2. monitör olarak kullanıyorum ancak görüntü kalitesi aşırı düşük 1080p yapıyorum. Mesela 144p gibi gözüküyor ya da 720p yapıyorum 360p gibi gözüküyor. Normal televizyon izlerken gayet net anca burada böyle bulanık sebebi nedir? Ve nasıl düzeltirim?

Televizyonun marka modeli axen AX39LSV59/0100-B mtr.

Bağladığımdan beri hep öyle ve nasıl yapabilirim ki modlar arasında geçişi.

Ayarları kurcalarsanız bulursunuz. Oyun modu PS4 vb. cihazları bağladığınız zaman görüntü kalitesini değiştirerek oyun deneyiminizi iyileştiriyor. Tabii aynısı normal kullanım için geçerli değil.

Oyun modu PS4 vb. cihazları bağladığınız zaman görüntü kalitesini değiştirerek oyun deneyiminizi iyileştiriyor. Tabii aynısı normal kullanım için geçerli değil.
Alıcıdan gelen yayının görüntüsüyle HDMI üzerinden gelen yayının görüntüsü bir değil. Oyun modunun amacı, oyun konsolu ya da bilgisayar gibi harici bir cihaz bağlandığında oluşan görüntü bozulmasını düzeltmek için var.

"PS4'de düzeltir, bilgisayarda düzeltmez." diye bir durum yok, cihaz ayırmıyor kendisi. Sadece adı Oyun Modu çünkü televizyonlara bilgisayardan çok oyun konsolu bağlanıyor.

Alıcıdan gelen yayının görüntüsüyle HDMI üzerinden gelen yayının görüntüsü bir değil. Oyun modunun amacı, oyun konsolu ya da bilgisayar gibi harici bir cihaz bağlandığında oluşan görüntü bozulmasını düzeltmek için var.

"PS4'de düzeltir, bilgisayarda düzeltmez." diye bir durum yok, cihaz ayırmıyor kendisi. Sadece adı oyun modu çünkü televizyonlara bilgisayardan çok oyun konsolu bağlanıyor.

Ayarları karıştırdım ancak bulamadım oyun modu diye bir şey.

"PS4'de düzeltir, bilgisayarda düzeltmez." diye bir durum yok, cihaz ayırmıyor kendisi. Sadece adı oyun modu çünkü televizyonlara bilgisayardan çok oyun konsolu bağlanıyor.

Ben bizzat kendim deneyimledim ve oyun modunu açınca görüntü leş gibi oluyor.

Geri
Yukarı