Telif hakkı olmadan video oluşturmak

thememo

Hectopat
Merhaba, İstanbul'un en işlek caddelerinden birinde dükkan işletiyoruz. Bunu belirtiyorum çünkü telif hakkı olmadan en az bir 2 saatlik video oluşturmak istiyorum, örnek veriyorum kültür ve turizm bakanlığının paylaştığı videolardan koysam sıkıntı olur mu? Ya da YouTube üzerindeki belgesel, dağ çiçek vb videoları koysam telif sıkıntısı olur mu? Aynı şekilde '2022'nin en güzel golleri' olan videoyu YouTube'a'dan alıp direkt koysam sıkıntı olur mu? Ne telife girer ne girmez tam olarak bilmediğim için sizlerin tecrübesinden faydalanmak istedim. Şimdiden teşekkürler.

YouTube'da kolaj yapılmış videoları kullanmanda sorun yok. Dediğin gibi en iyi goller tarzı videoları kullanabilirsin fakat doğa çekimi, drone ile çekim yapılmış profesyonel görüntüler genelde telifli olur bunları kullanmasan daha iyi. Ama bazı kanallar çektikleri görüntüleri telifsiz olarak kullanıma sunuyor. No copyright Istanbul, No copyright Turkey şeklinde YouTube'da aratırsan telifsiz istediğin videolara ulaşabilirsin.
İşte bir örnek;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı