Rehber Tell Me Why oyununu Steam'den ücretsiz alma

Merhaba dostlar. Günaydınlar dilerim. Yakın zamanda Tell Me Why'ın ilk bölümü ücretsiz olmuştu. Tabi ülkemizde yasaklı olduğu için Size bunun rehberini yapacağım.

1- Bu oyunu almanın tek yolu VPN ile olacaktır. O yüzden ilk olarak bir VPN uygulaması indirin. Size önerim TunnelBear VPN. Bir de bu VPN'in aylık sadece 500MB sınırı var.
hero-animation.a79feec.gif

2- VPN'i kurun ve herhangi bir ülkeye bağlanın. Örnek fotoğrafta Belarus'tan İtalya'ya bağlanmış bir cihazın ekran görüntüsü var.

apps_1_pc@2x.ac705ff.png

3- "Gizli sekmede ve Steam'de oturum açmadan" Tell Me Why Steam Sayfasına gidin ve oyunu edinmek için "Ounu Oyna" tuşuna basın.

1615380378204.png

4- Aşağıda gördüğünüz ekran gibi olduysa doğru yaptınız demektir. İlk önce VPN'i kapatın. VPN 500MB sınırını aşmasın. Sonra ileri ileri diyerek oyunu kurun.

Ekran görüntüsü 2021-03-10 155253.png

5- Oyun başlatılmaya hazır. "oyna" diyerek oyuna başlayalım. VPN'e gerek yok. Tekrar VPN'i açmayın.

Ekran görüntüsü 2021-03-10 155628.png

Ekran görüntüsü 2021-03-10 160052.png

6- Türkçe yaması da mevcuttur. Aşağıdaki linkten indirin ve TellMeWhy\TME\Content\Paks konumuna atın. Oyununuz artık Türkçe!

Ekran görüntüsü 2021-03-10 160513.png

Sınava çalışacağıma neler yapıyorum yahu? Aklınıza bir şey takılırsa sorun. Mesajlarınıza geç cevap verebilirim. Çünkü ders çalışıyor olacağım. Neyse, iyi günler.

Herhangi bir ban yok.
Artık sepetteki para birimi değiştirme seçeneği kalktı mı? Bende o seçenek yok. Fransa VPN kullandığım için otomatikman Euro olarak belirleniyor. Onun dışında dediğin gibi ilk önce sepete başka bir ücretli oyunu ekledim(resimdeki God of War) ama Tell Me Why sayfasına gidip "Hesaba Ekle" butonuna basınca giriş yapmamı istiyor. Giriş yapar yapmaz ''HAY AKSİ, AFFEDERSİNİZ İşleminiz sırasında bir hata meydana geldi Bu ürün şu anda bulunduğunuz bölgede erişime kapalıdır'' hatası çıkıyor. TellMe Why asla açılmıyor çünkü biliyor hesabın Türk olduğunu. Chapter 2 ve Chapter 3'ün sayfası açılıyor ama onları da zaten ana oyun olmadan ekleyemiyoruz. Acaba artık metod güncelliğini mi yitirdi?

Dosya Ekleri

• tcnpt 2023-06-10 004535.png
    tcnpt 2023-06-10 004535.png
    555 KB · Görüntüleme: 22
  • tchnpht2023-06-10 005118.png
    tchnpht2023-06-10 005118.png
    998,3 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleyen: Moderatör:
Artık sepetteki para birimi değiştirme seçeneği kalktı mı? Bende o seçenek yok. Fransa VPN kullandığım için otomatikman Euro olarak belirleniyor. Onun dışında dediğin gibi ilk önce sepete başka bir ücretli oyunu ekledim(resimdeki God of War) ama Tell Me Why sayfasına gidip "Hesaba Ekle" butonuna basınca giriş yapmamı istiyor. Giriş yapar yapmaz ''HAY AKSİ, AFFEDERSİNİZ İşleminiz sırasında bir hata meydana geldi Bu ürün şu anda bulunduğunuz bölgede erişime kapalıdır'' hatası çıkıyor. TellMe Why asla açılmıyor çünkü biliyor hesabın Türk olduğunu. Chapter 2 ve Chapter 3'ün sayfası açılıyor ama onları da zaten ana oyun olmadan ekleyemiyoruz. Acaba artık metod güncelliğini mi yitirdi?
Hesaba giriş yaptıktan sonra sepete eklemeyi dener misin?

Hesaba giriş yaptıktan sonra sepete eklemeyi dener misin?
Evet o şekilde oluyor dün bu mesajı yazdıktan sonra bir süre daha uğraştım almayı başardım 16gb olarak
Yalnız steam sanırım ufak bir engel koymuş artık sepet ekranında para birimi değiştirilemiyor bende hesap ayarları kısmından para yatırmaya girdim ordan para birimini değiştirdim euro yaptım sonra bana artık fransada mı ikamet ediyorsun gibi bişey sordu bende evet dedim ve artık tell me why sayfasasına girebildi aksi takdirde ne sayfaya giriliyor ne de oyun kütüphanaye eklenebiliyor muhtemelen bu olay çok yaşandı ve steam de bunu azaltmak için böyle bir handikap ekledi yani metoda ufak bir değişim eklemek isterim yeni metod bu şekilde

Yeni konular

Geri
Yukarı