Steam VPN ile 1. Bölüm Tell Me Why alınırsa ban yenilir mi?

Cihan2435

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Gıda Mühendesi
Merhaba arkadaşlar, tell me why oyunu ülkemizde kullanılmadığı için VPN ile ilk bölümünü Steam'den alıp oynadım. Bu bir sorun teşkil eder mi, hesabım banlanır mı?

Banlanmaz. Bu yöntem ile hesabına Zula bile ekleyen oldu ve kimse banlanmadı. Ayrıca o yöntemin nasıl olduğunu biliyorum. Hesaba eklerken, hesap bilgilerinizi bile girmiyorsunuz zaten.

Öte yandan ücretli bir alım yapmıyorsunuz. Sadece ücretsiz olan ilk bölümü ekliyorsunuz. Sorun teşkil etmez.

Sorun teşkil eder ama banlanır mısınız bunun cevabını veremeyiz.

Banlanmaz. Bu yöntem ile hesabına Zula bile ekleyen oldu ve kimse banlanmadı. Ayrıca o yöntemin nasıl olduğunu biliyorum. Hesaba eklerken, hesap bilgilerinizi bile girmiyorsunuz zaten.

Öte yandan ücretli bir alım yapmıyorsunuz. Sadece ücretsiz olan ilk bölümü ekliyorsunuz. Sorun teşkil etmez.
Oyun almak ücretli bir alım değil mi?

İhtimal var oyun sonuçta eş cinsel öğeler içerdiği için yasaklandı.
Bu kesin bir şey değil. Resmi olarak böyle bir açıklama yok. Belki de Dontnod risk almamak için direkt oyununu Türkiye'den çekti.
Anladım, ama VPN ile Arjantin'den daha ucuza oyun almak yasak diye biliyorum.
Hocam o çok ayrı bir mevzu. O ciddi anlamda Steam politikasına aykırı bir şey. İşin içine ciddi anlamda bir ödeme giriyor çünkü. Bunda öyle bir şey yok.

O dediğiniz olay için fırsatçılık söz konusu. Oyunu neredeyse 200-300 TL aşağıya almak gibi bir şey söz konusu. O yasak ve ban riski var.

Yeni konular

Geri
Yukarı