Telsiz kullanım borcu

AtmosferaSu

Hectopat
Daha fazla  
Telsiz kullanım borcu 8.801 TL olarak görünüyor bu borç gerçek midir ve gerçekse 8.81 TL olma ihtimali var mı? Geçenlerde mobiland. Mobi isimli bir siteye kayıt olmuştum ve bu borç meydana gedli mobil ödeme ile benden 64TL gibi bir rakam almaya çalıştılar. Ancak benim mobil ödemem kapalıydı ve alamadılar. Ama bu telsiz kullanım borcu nasıl bu noktaya gelmiş?

Hocam telsiz kullanım borcu 3.105TL dir yani 3 lira 10 buçuk kuruş sizinki de öyle 8000 lira değil yani.
Telsiz kullanım borcu 8.801 TL olarak görünüyor bu borç gerçek midir ve gerçekse 8.81 TL olma ihtimali var mı? Geçenlerde mobiland. Mobi isimli bir siteye kayıt olmuştum ve bu borç meydana gedli mobil ödeme ile benden 64TL gibi bir rakam almaya çalıştılar. Ancak benim mobil ödemem kapalıydı ve alamadılar. Ama bu telsiz kullanım borcu nasıl bu noktaya gelmiş?

8.81 TL'dir o. Bu arada o borcu sorgulayabiliyorsunuz diye biliyorum.
Turkcell için: Önce *100# yazıp ardından arama tuşuna basın. Ekrana gelen menüde Cevapla seçtikten sonra açılan kısa mesaj ekranına 4 yazıp göndererek güncel Telsiz Kullanım Ücreti borcunuzu ücretsiz öğrenebilirsiniz.
Vodafone için: KOLAY BAKİYE yazıp 7000'e kısa mesaj göndererek veya Vodafone Yanımda üzerinden güncel Telsiz Kullanım Ücreti borcunuzu ücretsiz öğrenebilirsiniz. Hattınıza TL yüklemesi gerçekleştirdiğinizde biriken telsiz borcunuz hattınızdan otomatik çekilecektir.
Turk Telekom için: Bireysel faturasız hat sahibi müşterilerimiz, tahsil edilmemiş Telsiz Kullanım Vergi borcu tutarlarını; mobil hatlarından *123# 'yi tuşlayarak, “Telsiz” yazıp 5555'e SMS göndererek, müşteri hizmetlerinden veya bayilerimizden öğrenebilirler.

Ben hiçbir şey yapmadım ama 30TL telsiz kullanım üçreti var hiçbir sitede mobil ödeme kullanmadım ve denemedim.

Ben hiçbir şey yapmadım ama 30TL telsiz kullanım üçreti var hiçbir sitede mobil ödeme kullanmadım ve denemedim.
Her ay 3-4 TL arası devlete vergi ödemeniz gerekiyor. Ödemezseniz birikiyor ve bir süre sonra hattınız kullanıma kapatılıyor. Borç birikiyorsa uzun süre hattınıza TL yüklemediniz demektir.

Her ay 3-4 TL arası devlete vergi ödemeniz gerekiyor. Ödemezseniz birikiyor ve bir süre sonra hattınız kullanıma kapatılıyor. Borç birikiyorsa uzun süre hattınıza TL yüklemediniz demektir.

TL yüklersem otomatik olarak borç ödenir mi veya Turkcell üzerinden direkt ödeyebilir miyim?

8.81 Tl'dir o. Bu arada o borcu sorgulayabiliyorsunuz diye biliyorum.
Turkcell için: Önce *100# yazıp ardından arama tuşuna basın. Ekrana gelen menüde cevapla seçtikten sonra açılan kısa mesaj ekranına 4 yazıp göndererek güncel telsiz kullanım ücreti borcunuzu ücretsiz öğrenebilirsiniz.
Vodafone için: Kolay bakiye yazıp 7000'e kısa mesaj göndererek veya Vodafone yanımda üzerinden güncel telsiz kullanım ücreti borcunuzu ücretsiz öğrenebilirsiniz. Hattınıza TL yüklemesi gerçekleştirdiğinizde biriken telsiz borcunuz hattınızdan otomatik çekilecektir.
Türk Telekom için: Bireysel faturasız hat sahibi müşterilerimiz, tahsil edilmemiş telsiz kullanım vergi borcu tutarlarını; mobil hatlarından *123#'yi tuşlayarak, “telsiz” yazıp 5555'e SMS göndererek, müşteri hizmetlerinden veya bayilerimizden öğrenebilirler.

Çözüm olarak etiketlemeyi bilmediğim için buraya yazıyorum teşekkürler.

Hocam telsiz kullanım borcu 3.105TL'dir yani 3 lira 10 buçuk kuruş sizinki de öyle 8000 lira değil yani.

Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı