Temassız İşlem Limiti 500 TL Olarak Güncellendi

• Konuyu başlatan Tim
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 483

Tim

Zettapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
25
Yer
Stockholm
Daha önceden 350 TL olan temassız işlem limiti, 1 Şubat itibarıyla 500 TL olarak güncellendi. Bu tutara kadar olan işlemler, şifre girilmeden temassız olarak yapılabilir.

“Güvenli” olduğu düşünülen limit bile ekonomi nedeniyle çok yükseldi. Her ne kadar kolaylık sağlasa da kart kaybolursa sorun olabilir. Dikkat etmek gerekli.

Keşke herkes kartı için temassız alışveriş limiti belirleyebilse. Öylesi daha mantıklı olurdu.

750 TL daha ideal olurdu. Bir market alışverişine çıkıldığı an ₺75-100 arası gidiyor.

Dikkatli olmakta fayda var adamlar post cihazını milletin çantasına dayayarak para çekiyor.
Temassız özelliğini kesen cüzdanlar çıkıyor artık. Ben de aldım bir tane üzerinden çekim yapılamıyor. Birden fazla temassız kart olduğunda da yine çekmiyor diye biliyorum.

Keşke herkes kartı için temassız alışveriş limiti belirleyebilse. Öylesi daha mantıklı olurdu.
Günlük alışveriş limiti belirlenebiliyor. Gerekmedikçe düşük tutabilirsiniz. Ayrıca NFC ile ödeme için de özel bir limit belirleyebilirsiniz. Kartın şifresiz işlem limiti maalesef güncellenemiyor.
Ben kapalı tutuyorum en iyisi.
Kartın temassız özelliği yerine mobil ödeme kullanılabilir. Ekran kilidi açılmadıkça güvende olursunuz.

Dikkatli olmakta fayda var. Adamlar post cihazını milletin çantasına dayayarak para çekiyor.
Doğru bu arada. Arkadaşımın bu şekilde 200 TL'sini çalmışlardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı