Tembelliğim yüzünden ceza yiyorum

• Konuyu başlatan Ausv
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 521

Ausv

Hectopat
Yer
istanbul/pendik
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
cpu: Ryzen 5 2600
gpu: Dual Rx 580 8gb
Meslek
Açık Lise
Şimdi şuradan başlayım 14 yaşındayım ve 9 sınıfa gidiyorum 8 sene (ana okul dahil) özele gittim ama bayağı tembel bir insan olduğum için hiç derslerime çalışmıyordum ilk okul öğretmenim beni sınıfın içinde azarlıyordu beni küçük düşüyordu. Bu yüzden de öğrenmeye anlamaya kapalı birisiyimdir ve annemde başarı bekleyen bir kadındır babam da tembeldir bana kızarken benzedin işte deyip kızar o yüzden annem sinir hastası oldu ve benim en çok sevdiğim şeyi (bilgisayarı ) elinden alacağımı ve diğer sınavlarını düzeltene kadar vermeyeceğini söyledi, (kadın haklı ortalamam 29 m*l diye söylenmeyin hiç çalışmam )ben derslerime çalışsam notlarımı yükseltsem bayağı sınıfı geçecek duruma gelsem bizim depoda i5 işlemcili 8 GB RAM'li masaüstü PC var, annem de ben çalışan kişiye her istediğimi veririm diyor benim notlarda kötü olduğu için bana kızıyor ne tembelsin bir kafanı kaldırıp çalışmıyorsun diye bana kızıyor. Ben diyorum ki ben çalışsam adam gibi yapmayı denesem depodaki i5 işlemcili PC'yi eve çıkartırır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi şuradan başlayım 14 yaşındayım ve 9 sınıfa gidiyorum 8 sene (ana okul dahil) özele gittim ama bayağı tembel bir insan olduğum için hiç derslerime çalışmıyordum ilk okul öğretmenim beni sınıfın içinde azarlıyordu beni küçük düşüyordu. Bu yüzden de öğrenmeye anlamaya kapalı birisiyimdir ve annemde başarı bekleyen bir kadındır babam da tembeldir bana kızarken benzedin işte deyip kızar o yüzden annem sinir hastası oldu ve benim en çok sevdiğim şeyi (bilgisayarı ) elinden alacağımı ve diğer sınavlarını düzeltene kadar vermeyeceğini söyledi, (kadın haklı ortalamam 29 m*l diye söylenmeyin hiç çalışmam )ben derslerime çalışsam notlarımı yükseltsem bayağı sınıfı geçecek duruma gelsem bizim depoda i5 işlemcili 8 GB RAM'li masaüstü PC var, annem de ben çalışan kişiye her istediğimi veririm diyor benim notlarda kötü olduğu için bana kızıyor ne tembelsin bir kafanı kaldırıp çalışmıyorsun diye bana kızıyor. Ben diyorum ki ben çalışsam adam gibi yapmayı denesem depodaki i5 işlemcili PC'yi eve çıkartırır mı?

Kanka soruyu kendi içinde cevaplamış oluyorsun çalışırsan olur bende tembellim hiçbir sınavında çalışmam ama şöyledim eğer kendine hedef belirleyip çalışman mantıklı olur şu yönden bakarsan annen de haklı okulda kalma durumunda olur okulda kalmak derken 9.sinifi tekrar etmiş olursun o yüzden çalışmam diyorsan 1 dk bile olsa her okuldan geldiğin gün çalış biraz olsun motive edici kaynak bul evet kimse çalışmayı sevmez ama biraz gayret ve çaba göster.

Sınıfta kalırsan o zaman olacakları düşün ona göre hareket et. Derslerine düzgünce çalış gerekirse son gün çalış ama çalış. Arkadaşlarınla çıkabilecek soruları sorabilirsin illaki son güne hazırlayanlar vs çıkıyor onlara çalış. Sonra çok pişman olursun tekrar yapmak zorunda kalırsın o zaman ailen ne der sen hayal et. Açıkçası umursamamazlığını da tembellikle geçiştirmeye çalışma açıkca bu umursamamazlık.

Hocam son gün çalışmayla ortalamanız en az 40 olabilirdi. 29 ortalama aldıysanız çalışmayla olacağını çok sanmıyorum ama çalışın yine de çalışamıyorsanız son gün sınav başlayana kadar çalışın ve dersi dinliyormuş gibi yapın sözlüleri yüksek girsinler.

Kendinize bir çalışma programı oluşturun ve gündelik tekrar yapın. Ders aklınıza geldiği an çalışın, ertelemeyin. Zamanla dersleriniz düzelecektir. Cuma günü 15 tatil başlıyor, bu sürede dersleri tekrar etseniz büyük fayda sağlayacaktır. Ders çalışacağınız ortam sessiz ve derli toplu olursa odaklanma kabiliyetiniz artar. 2.dönem başlayınca derslerde daha aktif olursanız performans notlarınız yüksek olur. Özellikle edebiyat dersini yüksek tutmaya çalışın baraj ders olduğu için o dersi vermeden mezun olamıyorsunuz.

Son düzenleme:
Hocam son gün çalışmayla ortalamanız en az 40 olabilirdi. 29 ortalama aldıysanız çalışmayla olacağını çok sanmıyorum ama çalışın yine de çalışamıyorsanız son gün sınav başlayana kadar çalışın ve dersi dinliyormuş gibi yapın sözlüleri yüksek girsinler.

Son gün çalıştım bütün sınavlara ortalamam 78 :D

Gerçekten çabalarsanız çıkartır.

Aman aman 9 10 saat çalışmanıza gerek yok zaten 9. sınıfsınız LGS aradan çıkmış, bir dahaki sınav deseniz 12. sınıf zamanında. önce her dersin temelini öğrenin sonra gerisi zaten gelecektir günde 3 saat çalışsanız bile yeterli olur. fakat muhtemelen bilmediğiniz çok konu var bu yüzden konuları öğrenene kadar günde 5 saat gayet yeterli duruyor.

Mesela Türkçede bilmediğiniz bir konu var ve bu fiiller olsun, oturun o gün 5 saat çalışacaksanız bunun 3 saati fiiller konusu olsun her konuyu azar azar çalışarak gelişmeyin birine abanın o aradan çıksın.

Bir de sevdiğiniz dersler varsa onlara 10 dakika fazladan çalışın bence.

Ortalamam 42 oldu...

Geri
Yukarı