Temel matematiği olmayan 10. sınıf birisi internetten temelden öğrenebilir mi?

Wyrux

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Sistemim yandı zaten 15 yıllıktı melek oldu.
Meslek
bilmem daha öğrenciyim.
Arkadaşlar benim temel matematiğim yok ve sağlık okumak istiyorum. Üniversitede sıkıntı yaşamamak için sayısal olmam gerek matematiği 10. sınıf birisi olarak yeni geçtim ve kendimi geliştirebilir miyim sizce? Veya tavsiyeleriniz var mı?

ChatGPT varyasyonu yapay zekalardan yardım alabilirsiniz hocam.

Elbette geliştirebilirsiniz, istikrar ve sabır öğrenim aşamasında önemli faktörler. YouTube üzerinde milyonlarca video mevcut, YouTube üzerinden başlayabilirsiniz.

Antrenmanlarla matematik kitabından başla gerisi çerez.

Benim tavsiyem Antremanlarla Matematik kitabını almanızdır. Çevremdeki matematik öğretmeni ve öğrenciler de önerdi bana.

Arkadaşlar benim temel matematiğim yok ve sağlık okumak istiyorum. Üniversitede sıkıntı yaşamamak için sayısal olmam gerek matematiği 10. sınıf birisi olarak yeni geçtim ve kendimi geliştirebilir miyim sizce? Veya tavsiyeleriniz var mı?
Önünde daha çok vakit var, her şekilde halledersin. Liseye matematik özürlüsü biri olarak geçtim, sürekli olarak matematiğimi düzeltmeye çalışırdım ama istikrarı bir türlü oturtamadım. Tamamlanmamış programlarım, yarım kalmış kitaplara rağmen matematiğim belli bir seviyeye geldi. YouTube'da onlarca seviye için yüzlerce kanal var, biri elbet size göredir. Sıfırdan başlayacaksanız Şenol Hoca önerimdir.

Düzenli ve sağlam tekrar, düzenli ve yeterli soru çözümü ve yeteri kadar azimle bu işi başarabilirsin. Önünde uzun bir zaman var. Birdenbire çok asılma, tam tersi şekilde çok vakit olduğunu düşünüp boşlama, gayet de halledersin.
Konuları bilmek önemli, ancak karşına çıkan soruların (deneme sınavlarında ya da girdiğin resmi sınavlarda, en basiti kendim için MSÜ'yü örnek verebilirim) hangi konulardan soru çıktığı yazılmayacak; yeteri kadar soru çözersen hangi konudan sorulduğunun ayrımını yapabilir ve o konuda öğrendiklerini kullanıp hakkını vererek soruyu çözebilirsin.
Düzenini kesinlikle oturt, en önemli şey. Ders çalışman kadar dinlenmen de önemli, hayatını yaşarken derslerini; derslerini çalışırken hayatını ihmal etme.

Geri
Yukarı