10. sınıf matematiği nasıl çalışılır?

glex99

Centipat
Daha fazla  
Selam sorum başlıktaki gibi şu an 10. sınıfım ve matematiğim 0 diyebilirim ve yazılım mühendisi olmak istiyorum bunun içinde matematik öğrenmek (sadece matematik değil iyi çok iyi bir mühendis olmak için ne gerekiyorsa öğrenmek istiyorum zamanım çok ingilizcem orta seviye diyebilirim 0 değil kendimi geliştirmek istiyorum) istiyorum şu an 15 yaşındayım sıfırdan matematik öğrenmek için bir kaynak tavsiye verebilir misiniz?
@bitwise

Hocam öğrenmenin matematiği, fiziği yoktur. Öğretmek ilgi ve çaba meselesidir. Gideceksin dersine düzgün bir şekilde not alarak dinleyeceksin, öğretmenin ne anlatıyorsa ilgileneceksin gerekirse anlamadığın noktaları derste veya ders sonrasında soracaksın, öğretmenin anlatamıyorsa gideceksin başka öğretmenine soracaksın, öğretmeninizin %99 aldırmış olduğu kaynak kitaba düzenli çalışacaksın yapamadığın soruları öğretmenlerine sorup öğreneceksin sonra o çözümleri de bakmadan kendin yapmaya çalışacaksın. Öyle video açayım izleyeyim öğreneyim diye bir şey yok.

Hocam öğrenmenin matematiği, fiziği yoktur. Öğretmek ilgi ve çaba meselesidir. Gideceksin dersine düzgün bir şekilde not alarak dinleyeceksin, öğretmenin ne anlatıyorsa ilgileneceksin gerekirse anlamadığın noktaları derste veya ders sonrasında soracaksın, öğretmenin anlatamıyorsa gideceksin başka öğretmenine soracaksın, öğretmeninizin %99 aldırmış olduğu kaynak kitaba düzenli çalışacaksın yapamadığın soruları öğretmenlerine sorup öğreneceksin sonra o çözümleri de bakmadan kendin yapmaya çalışacaksın. Öyle video açayım izleyeyim öğreneyim diye bir şey yok. M

Online öğrenemez miyim hiç mi yolu yok hocam.

Sıfırdan matematiği öğrenmek istiyorsan Antrenmanlarla Matematik kitabını önerebilirim.
Pdf varmıdır?

Selam sorum başlıktaki gibi şu an 10. sınıfım ve matematiğim 0 diyebilirim ve yazılım mühendisi olmak istiyorum bunun içinde matematik öğrenmek (sadece matematik değil iyi çok iyi bir mühendis olmak için ne gerekiyorsa öğrenmek istiyorum zamanım çok ingilizcem orta seviye diyebilirim 0 değil kendimi geliştirmek istiyorum) istiyorum şu an 15 yaşındayım sıfırdan matematik öğrenmek için bir kaynak tavsiye verebilir misiniz?
@bitwise
Bende bundan 2-3 ay önce aynı sorunla alakalı konu açmıştım. 11.sınıf 1.dönem 1.matematik sınav sonucum 27, 2.sınav sonucum 93. Al eline antrenmanlarla matematik 1 ve 2yi çöz, 2 ayını almaz. İlk kitap zaten 1 aylık diğeri de 9 hafta diyor ama günde 2-3 saat çalışırsan 1 ayda bitirirsin benim gibi.

Bende bundan 2-3 ay önce aynı sorunla alakalı konu açmıştım. 11.sınıf 1.dönem 1.matematik sınav sonucum 27, 2.sınav sonucum 93. Al eline antrenmanlarla matematik 1 ve 2yi çöz, 2 ayını almaz. İlk kitap zaten 1 aylık diğeri de 9 hafta diyor ama günde 2-3 saat çalışırsan 1 ayda bitirirsin benim gibi.
"Al eline Antremanlarla matematik" kitap mı hocam tam anlamadım? (Günde 6 saat daha fazla bile çalışırım çalışmak hiç sorun değil hocam)

"Antrenmanlar ile Matematik" kitabın ismi. Ayrıca 0 dan başlıyorsan günde 6 saat çalışamazsın. Pomodoro ile çalış. Yoksa çalıştığın hiçbir işe yaramaz. Benim 10.sınıfta yaptığım hatayı yapmış olursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı