Ben bu dediklerinizi her gün yapıyorum, siz haftada ve ayda 1 kere yapın demişsiniz bir sıkıntı olur mu?
Her gün yapmaya gerek yok, yapsanız da zararı yok. Bende de alışkanlık oldu, bilgisayarı açtığımda CCleaner ile temizlik yapıyorum, 2 dakika bile almıyor :)

Sadece Prefetch klasörünü sık sık temizlemenizi önermiyorum, Windows orayı sık kullanılan uygulamaların önbelleği olarak kullanıyor. Prefetch klasörünü temizlerseniz bu dosyalar tekrar oluşana kadar uygulamalar biraz daha yavaş açılırlar.

Her gün yapmaya gerek yok, yapsanız da zararı yok. Bende de alışkanlık oldu, bilgisayarı açtığımda CCleaner ile temizlik yapıyorum, 2 dakika bile almıyor :)

Sadece Prefetch klasörünü sık sık temizlemenizi önermiyorum, Windows orayı sık kullanılan uygulamaların önbelleği olarak kullanıyor. Prefetch klasörünü temizlerseniz bu dosyalar tekrar oluşana kadar uygulamalar biraz daha yavaş açılırlar.
Sizin dediklerinizi aynı şekilde ben de yapıyorum. Harbiden alışkanlık oldu hocam. :D

Alışkanlık olmasının nedeni temiz olmadığını sanma durumunuz. Yani psikolojik :)
Deli olmayın diye haftada bir diyelim yeterlidir. Tabi kullanma durumunuza bağlı olarak değişebilir. Çok program kurup kaldıranla, sadece face'de dolaşıp video vs. izleyenlerdenseniz haftada bir yeterlidir.
Kısaca pis değilsiniz korkmayın :)

Geri
Yukarı