Temeli olan birisi analitik geometriyi kaç günde bitirebilir?

Forumda artık soru atmak yasak diye biliyorum hocam. Eskiden atardım ama geçen aylarda atmak istediğimde yasak olduğunu söylemişlerdi. YKS hakkında konu açarım hep. Bir sorun olursa sizi etiketlerim. Katkılarınız için teşekkürler.
Aynı bim aktüel kataloğu yüzlerce kez döndü yasak değil soru atmak yasak trajikomikmiş gerçekten.

Aslında bu aralar çok sorum da olmuyor. Çözümlü kitaplardan ilerliyorum. Olursa bunun hakkında bir konu açıp istekte bulunabilirim.
Hocalarım merhaba. Konuyu öne çıkartmak ve size soracağım soruların cevaplarını almak için bu mesajı yazıyorum.

Apotemi Analitik Geometri fasikülünü aldım. Şimdi bu konuya başlamadan önce hangi konuları iyi bilmem lazım? Apotemi'de fonksiyon grafiklerine geldim. Grafikleri iyice öğrenip öyle geçeyim diyorum. Ek olarak eşitsizlik-mutlak değeri de iyice tekrar edip öyle başlayayım diyorum.

İlk 80 sayfası nokta ve doğrunun analitiği ile ilgili. İlk haftamı oraya vereceğim. Bu hafta sadece eksiklerimi kapatacağım. Dönüşümleri ve çemberin analitiği için ise 2 hafta vereceğim. En geç 1 aya bu fasikülü temizlemek istiyorum. Yavaştan almamın sebebi, haftaya dershane açılıyor. Dershanede Trigonometri ve LTİ aynı anda gidecek, çok yoğun olacak derslerim.
@Vavien. @pandaaa @Camila

Son düzenleme:
Apotemi Analitik Geometri fasikülünü aldım. Şimdi bu konuya başlamadan önce hangi konuları iyi bilmem lazım? Apotemi'de fonksiyon grafiklerine geldim. Grafikleri iyice öğrenip öyle geçeyim diyorum. Ek olarak eşitsizlik-mutlak değeri de iyice tekrar edip öyle başlayayım diyorum.
Konu zaten %99 grafikten oluşuyor, öncesinde fonksiyon ve grafik bilmeniz lazım. Mutlak değer ile bir alakası yok ama tabi :D Doğru analitiğine geldiğinizde eğimi ( tanjant ) bilmeniz iyi olur, dönüşüm konusunda ise yine trigonometri kullanarak döndürüyoruz doğruları. Çember kısmında ise geri kalan analitiği ve çemberi bilmek gerekiyor tabiki. Yine de çember kısmı diğerlerine göre çok daha kolaydır, bedava net olarak bakın konuya :D
Bu arada sınavlarım vardı foruma fazla giremedim, kusura bakmayın.

@Camila yok hocam ne kusuru, sınavlarınız daha önemli tavsiyeler bekleyebilir. Tekrar hoş geldiniz. Grafikleri bitirdim hocam. Maraton testleri kaldı sadece. Ama adam akıllı konuyu öğrenebildim.

Trigonometri dediniz. İlk önce trigonometri öğrenmem daha mı iyi olur sizce? Yoksa doğrunun analitiği bitince mi trigonometriye başlıyayım?

Çemberim sıfır hocam. 11. sınıfta o konu arada kaynadı, kiriş falan derken saldım iyice o dönem. Çember analitiği bekleyecek o zaman.

@Camila yok hocam ne kusuru, sınavlarınız daha önemli tavsiyeler bekleyebilir. Tekrar hoş geldiniz. Grafikleri bitirdim hocam. Maraton testleri kaldı sadece. Ama adam akıllı konuyu öğrenebildim.

Trigonometri dediniz. İlk önce trigonometri öğrenmem daha mı iyi olur sizce? Yoksa doğrunun analitiği bitince mi trigonometriye başlıyayım?

Çemberim sıfır hocam. 11. sınıfta o konu arada kaynadı, kiriş falan derken saldım iyice o dönem. Çember analitiği bekleyecek o zaman.
Aslında iyi derecede trigonometri bilmek gerekmiyor. Eğimi, belli açıların sinüs ve kosinüsünü, biraz da trigonometrinin mantığını bilmeniz yeterli. Yani apotemi trigonometrinin 5 kısmından ilkine denk geliyor bu konular.

Aslında iyi derecede trigonometri bilmek gerekmiyor. Eğimi, belli açıların sinüs ve kosinüsünü, biraz da trigonometrinin mantığını bilmeniz yeterli. Yani apotemi trigonometrinin 5 kısmından ilkine denk geliyor bu konular.

Tamamdır hocam, teşekkür ederim. Haftaya dershanede trigonometriye başlayacağız zaten. Ben trigonometriyi oradan halledip öyle geçeyim analitiğe o zaman.

Geri
Yukarı