YKS sınavını temeli olmayan biri yaklaşık 15 ayda bitirebilir mi?

Mülayim Sert

Centipat
Daha fazla  
İyi günler, ben meslek lisesi öğrencisiyim şu an son sınıftayım. Sınav için şimdi hazırlanmak istiyorum fakat benim neredeyse hiç temelim yok kültür dersleri yerine daha çok meslek dersleri gördüğüm için 11 ve 12. sınıfta fizik kimya vb. dersleri görmedim bu bir bahane değil aynı zamanda kendim de çalışmadım. Demek istediğim dersleri çoğunlukla boşladım evet hata yaptım fakat şimdi akıllandım bunun telafisi için şimdiden çalışmaya başlayıp önümüzdeki sene sınava girmeyi düşünüyorum bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum istediğim okulun taban puanı 370 civarı sıralaması ise 113.000-165.000 arası. Ben şimdi çalışmaya başlasam TYT-AYT konularını bitirebilir miyim? Tekrar belirtmek istiyorum temelim hiç iyi değil şimdiden cevaplarınız için teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:
Bitirirsiniz hocam yeterki istikrarlı olup pes etmeyin. İlk birkaç aydan sonra bıkkınlık hissi oluşabiliyor ona dikkat edin. Ek olarak konu eksikleri tamamlanıp sadece soru çözme aşamasına geldiğinizde kütüphaneye gitmenizi şiddetle öneriyorum. En azından evdeki dikkat dağıtıcı teknolojik aletlerden uzak durun.

Bitirirsiniz hocam yeter ki istikrarlı olup pes etmeyin. İlk birkaç aydan sonra bıkkınlık hissi oluşabiliyor ona dikkat edin. Ek olarak konu eksikleri tamamlanıp sadece soru çözme aşamasına geldiğinizde kütüphaneye gitmenizi şiddetle öneriyorum. En azından evdeki dikkat dağıtıcı teknolojik aletlerden uzak durun.

Kendime güveniyorum bu konuda fakat konu eksiğim fazla.

15 ay çalışıp bu sıralamayı hedeflemeniz yanlış olur. 15 ayda sıkı bir çalışmayla ilk 10-15 bin bile rahat gelir.

Kendime sıkı çalışma konusunda güveniyorum fakat o kadar fazla konu açığım var ki ara ara tereddüt etmiyor değilim eğer dediğiniz gibi gerçekten 15.000 yapabilirsem ne mutlu bana.

Kendime güveniyorum bu konuda fakat konu.

Kendime sıkı çalışma konusunda güveniyorum fakat o kadar fazla konu açığım var ki ara ara tereddüt etmiyor değilim eğer dediğiniz gibi gerçekten 15.000 yapabilirsem ne mutlu bana.

Hocam siz elinden geleni yapın. Konu eksiğiniz olmasın lütfen. Bayağı vaktiniz var. Düzenli çalışın yeter. Şimdiden iyi çalışmalar.

Hocam siz elinden geleni yapın. Konu eksiğiniz olmasın lütfen. Bayağı vaktiniz var. Düzenli çalışın yeter. Şimdiden iyi çalışmalar.
Elimden geleni yapacağım sadece bu süre benim gibi biri için yeter mi sorusu aklımdaydı oda sizin cevaplarınız sayesinde azaldı teşekkürler.

Geri
Yukarı