Temiz format ne demek?

Temiz kurulum tamamen her şeyin silinmesidir. Kurulum USB'si olan format şeklidir.

Format genel olarak usb yada başka bir araç kullanmadan işletim sistemini sıfırlamaktır. Bu windows ayarlarından da yapılabilir. Temiz format ise Usb veya CD gibi bir medya kullanarak sabit diskin tamamen silinip sıfırdan windows kurulması demektir.

Arkadaşlar formatın ne olduğunu biliyorum. (Windows98 den beri ) ama başka forumlarda da karşıma bu şekilde sorular çıktığı için sordum. Formatın temizi kirlisi yokki neden neden özellikle belirtiliyor.

Bilgisayarda bulunan tüm depolama birimlerinin içi silinip yeniden işletim sistemi kurulmasıdır. Genelde USB, DvD gibi harici bir depolama birimi ile yapılır.
Arkadaşlar formatın ne olduğunu biliyorum. (Windows98 den beri ) ama başka forumlarda da karşıma bu şekilde sorular çıktığı için sordum. Formatın temizi kirlisi yok ki neden neden özellikle belirtiliyor?
Bazı kişiler disk bölümlerini temizlemeden direkt eski işletim sisteminin üzerine yeniden işletim sistemi kurmak gibi bir hata yaptığı için bu tabir kullanılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı