Temiz Format Sonrası Ücretsiz Antivirüs Programı Önerisi

karayel34

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Makineme 1-2 gün içersin de yeni temiz format atılacak. Düşündüğüm 4 program var. Sizlerin önerisini bekliyorum.

Sistemim, Windows 10 Pro 64 bit. Şuan kullandığım program: Comodo Internet Security Premium.
Tarama amaçlı kullandığım programlarda var tabi ki. Malwerebytes, Zemana Portable, Adwclenaner vs buna benzer programlar.
Çok aktif olmasa da internet bankacılığı ve net üzerinden alışveriş sitelerinden ürün alıyorum.

Bu programlardan sizce hangisi bana daha uygun olur? Ücretsiz olması lazım.

1- Şuan kullandığım, Comodo Internet Security Premium.
2- Avast Free Antivirüs.
3- Kaspersky Free Antivirüs.
4- Kaspersky Free Antivirüs + Sadece Comodo Firewall.

@Murat5038 hocam sizin önerinizi bekliyorum. Kaspersky önerirsiniz sanırım. 4'cü şıkta ki kombinasyon sizce uygunmudur, Kaspersky Free Antivirüs + Sadece Comodo Firewal. Youtube'da bu iki kombinasyon hakkında bazı videolar mevcut, uygunsa onları da paylaşabilirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Bende Eset var. Ücretli olarak tavsiye istersen başka önerilerim de var.

Şuan ücretli bir program alacak durum yok. İleri de düşünürsem fikrinizi alırım. Görüşleriniz için tekrar teşekkür ederim.

Başka önerisi olan kimse yok mu?
@Murat5038 hocam görüşlerinizi bekliyorum.

Comodo doğru ayarlar ile kullanılır ise ücretli yazılımlar kadar koruma sağlar. Varsayılan ayarlar ile Kaspersky ile Comodo Firewall yeterli bir koruma sağlar ve sistemde kararlılık sorunu yaratmaz.

List of applications incompatible with Kaspersky Free
1 ve 3. sürüm arası yüklenirse uyumsuz olduğundan otomatik silecektir. Güncel olan ile denendiğinde kullanılabilir ancak yine de düzgün ayarlanmadığından sorunlara yol açacaktır. Malwarebyte'ı free sürüm olarak sadece kullanabilirsiniz.

Geri
Yukarı