Temiz Format Sonrası Ücretsiz Antivirüs Programı Önerisi

Programı İng. kurduktan sonra, Türkçe yapabiliyor muyuz?
Hayır yapamazsınız.
Son kez Murat hoca'nın da fikrini aldıktan sonra, inş yarın kurulum yaparım :)
Gökhan diyeceğim şeyleri söylemiş zaten :D İlk başta verdiğin linklerden de indirebilirsin ancak Gökhan'ın yani benim tavsiye ettiğim linkten indirsen daha sağlıklı olur. Linkte güncel gözükse de Kaspersky tabanında kayıtlı sürüm değildir. O yüzden verilenden kurun Türkçe istiyorsanız. Yani bundan:
https://products.s.kaspersky-labs.com/turkish/homeuser/kis2018/kis18.0.0.405abtr_13008.exe

Kaspersky'ın trial destekli tüm ürünleri nereden isterseniz indirin(yasal siteden) trial olarak kullanabilirsiniz.

Hayır yapamazsınız.

Gökhan diyeceğim şeyleri söylemiş zaten :D İlk başta verdiğin linklerden de indirebilirsin ancak Gökhan'ın yani benim tavsiye ettiğim linkten indirsen daha sağlıklı olur. Linkte güncel gözükse de Kaspersky tabanında kayıtlı sürüm değildir. O yüzden verilenden kurun Türkçe istiyorsanız. Yani bundan:
https://products.s.kaspersky-labs.com/turkish/homeuser/kis2018/kis18.0.0.405abtr_13008.exe

Kaspersky'ın trial destekli tüm ürünleri nereden isterseniz indirin(yasal siteden) trial olarak kullanabilirsiniz.

Verdiğinz linkten kurulum yaptım. Sorunsuz bir şekilde kurulum tamamlandı :puro:
Birkaç sorum var şimdi de :D Program 32 bit sanırım. Ayrıca görev yöneticisinde neden 2 tane Kaspersky Anti-Virus (32 bit) gözüküyor?
Adsız.png

Firefox ve Chrome tarayıcılarımda, Adguard eklentisi var. Kaspersky Protection eklentisini adguard ile birlikte kullanılmaz sanırım. Sizce nasıl kullanayım?

Kaspersky Secure Connection, eklentisini de kurulum yaparken yükledim. Ayarlar bölümünden de bilgisayar başlatırken çalıştır tik işaretini kaldırdım. Vpn tarzı bir eklenti sanırım bu. Lazım olduğunda kullanmak istiyorum yani. Bu eklentiye sağ tık yapıp, ayarlar bölümünden aç demediğimiz sürece bağlantı yapamz dimi?

Son olarak, kurulumdan sonra, güncellemeleri filan yaptım. Hızlı tarama da yaptım. Sistem şuan temiz.
Ek olarak bir ayar yapmama gerek var mı? Yoksa bu ayarlar ile devam mı :) Biraz kullanayım, bir şey olursa zaten yazarım :D

Firefox ve Chrome tarayıcılarımda, Adguard eklentisi var. Kaspersky Protection eklentisini adguard ile birlikte kullanılmaz sanırım. Sizce nasıl kullanayım?
Fazladan yük getirmesini istiyorsan kullanabilirsin :)
Ayarlar bölümünden de bilgisayar başlatırken çalıştır tik işaretini kaldırdım. Vpn tarzı bir eklenti sanırım bu.
Evet.
Bu eklentiye sağ tık yapıp, ayarlar bölümünden aç demediğimiz sürece bağlantı yapamz dimi?
Evet.
Ek olarak bir ayar yapmama gerek var mı? Yoksa bu ayarlar ile devam mı :) Biraz kullanayım, bir şey olursa zaten yazarım :D
Sosyalde aynı soruları soran çok oldu ilgili konuları incelerseniz görebilirsiniz.
Birkaç sorum var şimdi de :D Program 32 bit sanırım. Ayrıca görev yöneticisinde neden 2 tane Kaspersky Anti-Virus (32 bit) gözüküyor?
Ayrıntılar kısmından sütunlardan platform seçip hangisinin hangi değerde çalıştığını görebilirsiniz.

Fazladan yük getirmesini istiyorsan kullanabilirsin :)

Evet.

Evet.

Sosyalde aynı soruları soran çok oldu ilgili konuları incelerseniz görebilirsiniz.

Ayrıntılar kısmından sütunlardan platform seçip hangisinin hangi değerde çalıştığını görebilirsiniz.

Adguard ve Kaspersky Protection eklentilerinden hangisini tercih edeyim? Sonuçta dediğiniz gibi ikisini beraber kullanırsam çok yük getirecek.

Kaspersky Secure Connection, açık konuma getirdiğim zaman, bütün tarayıcılarda aktif oluyor dimi?
Mesela genelde chrome kullanıyorum. Ama bazı sitelere girmek için, daha önce opera tarayıcı ve içinde ki vpn'i opera vpn'i kullanıyordum. Chrome'da kayıtlı sitelerim var. Ve bunlara kendi ip'den girmek zorundayım. Vpn tarzı programlar kullanmak yasak yani. Kullanmadan önce, firefox-oepra ve chrome'da komple çerez temizliği yaptıktan sonra girmem lazım sanırım. Sitelerle alakalı bir durum bu konu.

Kurulum sonrasında ek ayarlar için sosyal'de hangi konulara bakmam lazım? Sizin extra'dan bir öneriniz var mı peki? Yoksa beni uğraştırma kardeşim, bak işte de diyebilirsiniz :) Başınızı çok ağrıttım, bir süredir :)

Bir önce ki mesajım da attığım resime baktınız. Sormak istediğim şu: Kaspersky IS 32 bit olarak mı çalışıyor? Sistemim 64 bit biliyorsunuz. 64 bit bir sisteme sizin verdiğiniz linkten kurulum yapınca, Kaspersky 32 bit olarak çalışıyor o zaman herkeste. Yoksa Kaspersky'nin 64 bit sürümü var mı?
Ayrıca buna ek olarak, görev yöneticisinden, ayrıntılar kısmına baktığım zaman bir şey anlamadım :vıy:
Avp.exe ve avpui.exe var o bölümde. Dediğiniz gibi hangisinin hangi değerde çalıştığını nasıl göreceğiz?

Adguard ve Kaspersky Protection eklentilerinden hangisini tercih edeyim? Sonuçta dediğiniz gibi ikisini beraber kullanırsam çok yük getirecek.
Adguard kalabilir. Kaspersky genelde güvenlik üstüne olduğu için reklamları düzensiz engelleyebilir.
Kaspersky Secure Connection, açık konuma getirdiğim zaman, bütün tarayıcılarda aktif oluyor değil mi?
Tarayıcı ile alakalı olmadığı için haliyle tüm bağlantılara etkileyecektir.
Kurulum sonrasında ek ayarlar için sosyal'de hangi konulara bakmam lazım?
Hangi konu diye belirtmedim sorduğun soruyu sosyalde arayıp benzerlerini görebilirsiniz.
Yoksa Kaspersky'nin 64 bit sürümü var mı?
64 bit sürüm diye ayrım yok AV'lerde. Sistem ne ise o şekilde çalışmaktadır.
ayrıntılar kısmına baktığım zaman bir şey anlamadım :vıy:
Avp.exe ve avpui.exe var o bölümde. Dediğiniz gibi hangisinin hangi değerde çalıştığını nasıl göreceğiz?
Yukarıda yazmıştım zaten. Sütunlardan platformu seçip görebilirsiniz.

Adguard kalabilir. Kaspersky genelde güvenlik üstüne olduğu için reklamları düzensiz engelleyebilir.

Tarayıcı ile alakalı olmadığı için haliyle tüm bağlantılara etkileyecektir.

Hangi konu diye belirtmedim sorduğun soruyu sosyalde arayıp benzerlerini görebilirsiniz.

64 bit sürüm diye ayrım yok AV'lerde. Sistem ne ise o şekilde çalışmaktadır.

Yukarıda yazmıştım zaten. Sütunlardan platformu seçip görebilirsiniz.

Adguard açık şuan ok. Sadece firefox'da eklentilerden etkisizleştir yaptığımda tarayıcıyı tekrar açtığımda aktif oluyor, chrome'da böyle bir şey yok.

Ek ayarlar için sosyalde bakarım, şuan varsayılan ayarlar ile kullanıyorum. Koruma bölümünde sadece Antispam seçeneği kapalı.

2 gün oldu Kaspersky ıs 2018 kullanalı. Makinemde, stabil ve hiç kasma sorunu olmadan kullanıyorum. Gayet memnunum. Web koruması çok başarılı. Format atıldıktan sonra, program aramak yerine, ilk başta keşke bunu kursaymışım diyorum. Herkese tavsiye ederim. Ücretli veya ücretsiz Kaspersky ürünlerini.

Herkese merhaba. Makineme 1-2 gün içersin de yeni temiz format atılacak. Düşündüğüm 4 program var. Sizlerin önerisini bekliyorum.

Sistemim, Windows 10 Pro 64 Bit. Şu an kullandığım program: Comodo ınternet Security Premium.
Tarama amaçlı kullandığım programlarda var tabii ki. Malwerebytes, zemana portable, adwclenaner vs buna benzer programlar.
Çok aktif olmasa da internet bankacılığı ve net üzerinden alışveriş sitelerinden ürün alıyorum.

Bu programlardan sizce hangisi bana daha uygun olur? Ücretsiz olması lazım.

1- şu an kullandığım, Comodo ınternet Security Premium.
2- Avast Free antivirüs.
3- Kaspersky Free antivirüs.
4- Kaspersky Free antivirüs + sadece Comodo firewall.
@Murat5038 hocam sizin önerinizi bekliyorum. Kaspersky önerirsiniz sanırım. 4'cü şıkta ki kombinasyon sizce uygunmudur, Kaspersky Free Antivirüs + Sadece Comodo Firewal. Youtube'da bu iki kombinasyon hakkında bazı videolar mevcut, uygunsa onları da paylaşabilirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Kaspersky işinizi genel olarak layıkıyla görür. Avast kullanmayın sadece virüsten habersiz olur "nasıl olsa antivürüsüm var." diye kendinizi kandırırsınız. Comodo Firewall'ı bilmiyorum eğer iyice araştırdıysanız kullanabilirsiniz. Ama sakın Avast kullanmayın saydıklarınızın en kötüsü odur.

Yeni konular

Geri
Yukarı