Çözüldü Temiz kurulum nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

RHEZNOW

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda virüs olduğu şüphesi üzerine temiz kurulum yapmak istiyorum nasıl yapacağım halihazırda Windows yüklü bu Windows'u nasıl sileceğim bir de USB belleğe bu bilgisayardan yazıp kursam virüs yine girer mi?

Çözüm
Windows 10'un ISO dosyasını bu siteden indirin.
Windows 10'u İndirin
Rufus programı ile indirdiğiniz dosyayı en az 8 GB olan bir USB belleğe yazdırın.
Yazdırma işlemi bittikten sonra USB belleğe virüs bulaşacağını sanmıyorum. Bulaşsa dahi tek yapacağı kurulum dosyalarını bozmak. Kurulum dosyaları bozulursa zaten kurulum çalışmaz değil mi?
BIOS'a girerek USB belleğinizi boot edin ve Windows'u kurun.
Windows'u kurmadan önce önemli dosyalarınızı yedeklemeyi unutmayın. Sade bir kurulumdan sonra hepsi silinir.

Bu anlattıklarımdan bir şey anlamadıysanız aşağıdaki videoları dikkatlice izleyin.
Windows 10 USB hazırlama:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Windows 10 kurulumu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yardımcı olabildiysem sevindim 😊
Ekran kartı sürücüsünü kendi sitesinden siz yapın. Geri kalanını Windows yapıyor.

Tamamdır hepsini yaptım.

1600286271807.png

Bu paylaşın altındaki şeyler yoktu önceden sizde de var mı onlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kısaca İşletim Sistemi kurarken, sistemin kurulacağı Sabit diskin tamamen biçimlendirilip kurulmasıdır. Kurulum ekranında diskinizi silip yeniden bölümlendirip kurarsanız temiz kurulum yapmış olursunuz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı