Temiz kurulum sonrası BIOS SSD'yi görmüyor

zoldiac34

Hectopat
Daha fazla  
Dün disk clonlama da başarısız olduğum için temiz kurulum yaptım SSD'ye temiz kurulumu başarılı bir şekilde yaptığım halde BIOS ekranına girince SSD'im gözükmüyor, sadece HDD gözüküyor. SSD'de herhangi bir sorun yok çalışıyor, okuma yazma hızlarını biliyorum. Sorun ne olabilir? 10 gündür bununla uğraşıyorum. Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.

Hocam USB'ye Windows'u tekrar yazın ve bu sefer UEFI şekilde yazın. Rufus'da hangi ayarlarda yazdığınızı bize atın.
Rufus kullanmadım direk windowsu kendi sitesinden aracı yükleye tıkladım egerki HDD ye kurarsan açılıyor bilgisayar. Ssd yi görmüyor ama.

İlk önce, birkaç kez kapatıp açın. Olmadı reset atın. Ctrl+Alt+Delete kombosu yapın. Olmadıysa,
SSD'de sorun yoksa sorun kurulumdan dolayıdır.Eğer kurulumu SSD'ye Sata olarak yapıp , sonradan AHCİ'ye çevirdiyseniz sorun bundan kaynaklı olabilir.
BIOS'tan AHCİ modu seçip temiz bir formatla sorununuz hallolacaktır bence. Bazen yeni ana kartlarda, HM76 gibi ana kartlarda böyle sorunlar oluşabiliyor.

İlk önce, birkaç kez kapatıp açın. Olmadı reset atın. Ctrl+Alt+Delete kombosu yapın. Olmadıysa,
SSD'de sorun yoksa sorun kurulumdan dolayıdır.Eğer kurulumu SSD'ye Sata olarak yapıp , sonradan AHCİ'ye çevirdiyseniz sorun bundan kaynaklı olabilir.
BIOS'tan AHCİ modu seçip temiz bir formatla sorununuz hallolacaktır bence. Bazen yeni ana kartlarda, HM76 gibi ana kartlarda böyle sorunlar oluşabiliyor.
Ssd bilgisayarımda gözüküyor kullandım ama bios gormuyor. Sorun kurulumda olsa HDD ye kurduğunda çalışmaması lazım ama çalışıyor. Ssd nin okuma yazma değerlerine baktım ssdm Samsung Evo 860 500gb.

Ssd bilgisayarımda gözüküyor kullandım ama bios gormuyor. Sorun kurulumda olsa HDD ye kurduğunda çalışmaması lazım ama çalışıyor. Ssd nin okuma yazma değerlerine baktım ssdm Samsung Evo 860 500gb.
Dediklerimi yaptın mı? Yaptığınız halde olmadıysa BIOS'u güncelleyin. BIOS Boot sekmesinden Uefi'yi Legacy'ye çevir. Secure Boot var ise Disable yap. Sata portunu etkinleştir. Sata kabloları falan zarar gördüyse ondan da olabilir.

HDD'yi SATA kablosunu çıkartınca Samsung SSD'yi okudu bilgisayar şu an Windows'u kuruyorum. Ama neden HDD çıkartınca SSD okuyor.

Sorunumu HDD SATA kablosunu çıkartarak çözdüm sizce ne yapmalıyım?
Kurulum konusunda bir hata yapmışsınızdır bence o zaman. Tekrar taktığınızda BIOS tekrar HDD'ye mi dönüyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı