Temiz kurulum sonrası CPU 90 derece

351895

Hectopat
Merhaba herkese, 2 ay önce kendime HP marka bir laptop aldım. i5 10300 işlemci, 8 GB RAM ve GTX 1650 ekran kartı var. Bilgisayar oyun olarak ilk Witcher 3 indirmiştim ve bir yandan da MSI Afterburner ile sıcaklıkları takip ediyordum, gayet de iyiydi. Hem CPU, GPU kullanımı hem de sıcaklık açısından bir problem yaşamadım. Geçen hafta sonu bilgisayara UEFI ile temiz kurulum yaptım ve gene problem var mı diye test etmek için Witcher 3 indirip oyunu açtım. Driverları ve Update'leri doğru kurduğuma eminim, HWiNFO ile de sıcaklıkları masaüstünde dolaşırken sıcaklıkları takip ediyorum. Genellikle 35-40 derece arası değişiyor. Oyuna girdiğim zaman ise ilk başta her şey eskisi gibi iken arada sırada CPU kullanımı %90'lara çıkıyor ve haliyle sıcaklık da artıyor. (Normalde 75 derece civarıyken 80-90 civarı oluyor hatta bazen 90 üstü) FPS açısından bir sıkıntı yok ama gene de bir problem olduğunu düşünüyorum. Macun yenilemek vs. mantıklı değil gibi çünkü format öncesi bu problem yoktu. Sizce sıkıntı ne olabilir?

Yeni konular

Geri
Yukarı