CPU 90 Derece!

AnarCHY1225

Centipat
Islamcı fanini çıkardım temizlemek icin sonra islemciyi de cikarayim dedim cikardim taktım ve islemci cok fazla isiniyor sorunuyla karşılaştım 90 dereceye cıktı termal macunu en son 3 yıl önce degistirmistim ondan mi dolayı?

Islamcı fanini çıkardım temizlemek icin sonra islemciyi de cikarayim dedim cikardim taktım ve islemci cok fazla isiniyor sorunuyla karşılaştım 90 dereceye cıktı termal macunu en son 3 yıl önce degistirmistim ondan mi dolayı?
Termal macun yenile.

İşlemci fanının alt kısmında kalan termal macunu temizleyin. (Ben peçeteye hafif aseton dökerek temizliyorum.) Bölgeyi kuruttuktan sonra mercimek tanesinden biraz büyük termal macun sıkıp işlemci fanını vidalayın.

İşlemciyi çıkardıktan sonra termal macun sürmeden taktıysanız bundan kaynaklıdır. Soğutucuyu üstünden söküp geri takarken termal macunu yenilemek gerekir. 1 ay önce sürmüş olsanız bile fark etmiyor. Çünkü soğutucuyu geri takarken termal macun eşit yayılmıyor ve hava baloncukları kalıyor.

Hocam termal macun yenileyip fanı düzgünce takmanız gerek bir keresinde fanın kablosunu takmayı unutmuştum ona da dikkat edin. Birde Lost'un son bölümü cidden adanın rüyası mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı