Çözüldü Temiz kurulum yapıldığı nasıl anlaşılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cyberbug 2077

Hectopat
Makaleler
1
İyi günler bilgisayarcı temiz kurulum ve format yaptıktan sonra uygulamasıyla KMSpico indirip lisanslamış. Ondan geri format+temiz kurulum yaptırdım ancak adam temiz kurulum yapar mı pek emin değilim. İki defa dedim ama ilk dediğimde ben temiz kurulum yapmıştım ama dedi. Temiz kurulum yaptım deyip yalan söylemesine korkuyorum. Temiz kurulum yapılıp yapılmadığını ve ne zaman yaptıldığını nasıl öğrenebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hayır o KMS zaten şimdi ikinciye temiz kurulum yapıyor ikinciye yaptığını nasıl anlayabilirim diye soruyorum.

Sen neden kendin yapmıyorsun? Lisansın etkinleşmemesi lazım. Windows harici klasör olmaması lazım. Program files, perflogs, program dosyaları falan olması lazım. WinDirStat ile diskteki tüm dosyaları görebilirsin.
Nasıl yapamıyorsunuz? Gayet basit. Çok basit. Bilgisayarcıya, bilgisayarınızı format için vermenizi önermem. Gerçekten önermem. Aşırı basit format olayı. BIOS'a gireceksin, boot kısmına gireceksin, USB belleği 1. sıraya alacaksın sonra Save exit diyeceksin, format ekranı gelecek. Rufus ile ISO yazdırman lazım bundan önce.

Gerçekten format konusunda pek bir bilgim yok BIOS'a nasıl girildiğini bile tam bilmiyorum.

Gerçekten format konusunda pek bir bilgim yok BIOS'a nasıl girildiğini bile tam bilmiyorum.

İnternete yazarak bulabilirsin ya da kendin denersin F tuşlarını. Bazı anakartların çoğunda anakart ekranı gelince yazar zaten İngilizce olarak. Mesela benim anakartımın BIOS tuşu del.

Dostum youtuba bir çok şey mevcut. Videoyu durdura durdura format atabilirsin. Hatta Laptop ise içini açıp temizliğini yapıp bileşenleri bile sök tak yapabilirsin.

İnternete yazarak bulabilirsin ya da kendin denersin F tuşlarını. Bazı anakartların çoğunda anakart ekranı gelince yazar zaten İngilizce olarak. Mesela benim anakartımın BIOS tuşu del.

Dostum bir soru daha soracaktım

Bu bilgisayarcı temiz kurulum ya da format yaparken virüslü flash kullanmış olabilir bu benim bilgisayara geçer mi geçerse Kaspersky ile tam tarama yapsak bulur mu?
@Prime777

Dostum bir soru daha soracaktım.

Bu bilgisayarcı temiz kurulum ya da format yaparken virüslü flash kullanmış olabilir bu benim bilgisayara geçer mi geçerse Kaspersky ile tam tarama yapsak bulur mu?
@Prime777

Geçebilir, geçmeyeceğinin garantisi yok. KMSpico kullanan bilgisayarcı'dan ne beklersin? Evet, tarama yaparsan bulabilir.

Geçebilir, geçmeyeceğinin garantisi yok. KMSpico kullanan bilgisayarcı'dan ne beklersin? Evet, tarama yaparsan bulabilir.

Tamam teşekkür ederim.

Hocam geldi bilgisayar kullanıcılar, perflogs, program dosyaları X86, program files bir de Windows var
Program filesda AMD Google Office gibi şeyler var.
Program dosyalarında da Adobe common file Microsoft Windows defeder falan var etkinleştirme ayarlarında da cihazınızın herhangi bir ürün anahtarının bulunmadığı belirtildi yazıyor.
@Prime777

Son düzenleme:
Hocam geldi bilgisayar kullanıcılar, perflogs, program dosyaları X86, program files bir de Windows var.
Program Files'da AMD Google Office gibi şeyler var.
Program dosyalarında da Adobe common file Microsoft Windows Defender falan var etkinleştirme ayarlarında da cihazınızın herhangi bir ürün anahtarının bulunmadığı belirtildi yazıyor.
@Prime777

Adobe neden var? Diğerlerinin olması normal eğer AMD ekran kartın falan varsa, Google Chrome yüklenmişse ama Adobe neden var acaba?

Adobe neden var? Diğerlerinin olması normal eğer AMD ekran kartın falan varsa, Google Chrome yüklenmişse ama Adobe neden var acaba?

Adobe'yi adam yüklemiş olabilir sildim zaten şu anda Kaspersky'dan tam tarama yapıyorum.
@Prime777

Tarama yaptım Kaspersky'dan bir şey bulamadı etkinleştirme ayarlarındaki sorun gider yerine tıkladım Windows'u etkinleştiremedi bir sorun yok o zaman çok teşekkür ederim.
@Prime777

Yeni konular

Geri
Yukarı