Çözüldü Temiz Windows 10 21H1 ISO

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

166770

Kilopat
Makaleler
5
Dün @AJFA hocam açtığım konuma cevap yapmıştı. Beklemenize gerek yok, ISO'yu indirebilirsiniz diye. Ben de dün bekleyeceğim demiştim. Ama daha bunun geleceği yok. Ben de indirip USB'ye yazıp temiz kurulum yapacağım. İndirme linkini atar iseniz sevinirim. Pro Türkçe 64 Bit olacak.

Çözüm
''Create download package''e basın. Sonrasında inen arşivi klasöre çıkartın ve klasörün içindeki CMD dosyası ile indirmeyi başlatın. Parçalar inip, ISO haline getirilince CMD penceresinde 0'a basmanızı söyleyen bir ibare çıkacak ve 0'a bastıktan sonra klasörde ISO dosyanız hazır olacak.

5. adım ve sonrasını anlattım. :)
Galiba moderatör bey detaylı açıklama yapacak. :) Sessizce bekleyelim.

Tamam hocam format atacağım ama flash vb. hiçbir şeyim yok. ISO'nun içindeki setup'la format atsam sorun olur mu?
O dediğiniz yükseltme oluyor ve Windows 10'u yükseltme ile kullanınca genelde performans düşer. Microsoft'un beceremediği şeylerden biri.

Mümkünse sıfır kurulum yapmanızı öneriyorum.

O dediğiniz yükseltme oluyor ve Windows 10'u yükseltme ile kullanınca genelde performans düşer. Microsoft'un beceremediği şeylerden biri.

Tamamdır hocam. Teşekkürler.

Peki hocam son sorum olarak soruyorum. Setuptan yüklerken silme kısmında her şeyi sil dersem ve Windows kurulduğunda önceki windows.old klasörünü silersemde format sayılmıyor mu?

Tamamdır hocam. Teşekkürler.

Peki hocam son sorum olarak soruyorum. Setuptan yüklerken silme kısmında her şeyi sil dersem ve Windows kurulduğunda önceki windows.old klasörünü silersemde format sayılmıyor mu?
Hocam hiç bu toplara girmeyin bence. Bir tane en az 8 GB olan bir USB alın. Bakın keyfinize temiz kurulum yaparak.

Hocam hiç bu toplara girmeyin bence. Bir tane en az 8 GB olan bir USB alın. Bakın keyfinize temiz kurulum yaparak.

Hocam dediğinizi anlıyorum ama flashım yok :( ve alamam param yok. Ancak ailem alabilir onlarda "ne yapacaksın boş boş şeyleri" der. Bu şekilde yaparsam neden performans kötüleşir ki? :(
Hocam yeni konu açtım oraya gelir misiniz bazı arkadaşlar sorun olmaz diyor.

Son düzenleme:
Bunlardan hangisi ISO dosyası bilemedim. Acaba kurulumu mu yanlış yaptım?

Dosya Ekleri

• resim_2021-06-11_124328.png
    resim_2021-06-11_124328.png
    14,8 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleyen: Moderatör:
Bunlardan hangisi ISO dosyası bilemedim. Acaba kurulumu mu yanlış yaptım?
İndirme işlemi bitmemiş ve haliyle ISO dosyası oluşmamış görünüyor.

Gerçi artık bu yönteme gerek yok. 21H1'i direkt olarak indirebilirsiniz:

İndirme işlemi bitmemiş ve haliyle ISO dosyası oluşmamış görünüyor.

Gerçi artık bu yönteme gerek yok. 21H1'i direkt olarak indirebilirsiniz:
Teşekkürler, ben de sonradan bu rehberi görüp oradan yaptım.

Yeni konular

Geri
Yukarı