Windows 10 Performance ISO - ggwin 21H1 ISO!

"FPS oranınızda ciddi bir artış sağlayacaksın"

Merhaba, öncelikle emek için teşekkürler. Mümkünse default 21H1 ile sizin modifiye ettiğiniz 21H1 ile arasında ki bu ciddi FPS artışı gösteren ekran görüntülerini paylaşabilir misin?

Tabi ki, fakat şu anda imaj yükleniyor, yarın detaylı bir şekilde ETS 2 ve Valorant değerlerini atmaya çalışırım.

• Güvenlik zekası güncelleştirmeleri
Bunları kaldırmak çok kötü fikir.

Eline sağlık pek diyemiyorum, çünkü önemli bir noktayı kaldırmışsın. Bu güncelleştirmeler, 3.parti anti-virüs kullanmaktan da önemli.

Windows 10 Enterprise 2015 LTSB kullanılabilir.

Bunları kaldırmak çok kötü fikir.

Eline sağlık pek diyemiyorum, çünkü önemli bir noktayı kaldırmışsın. Bu güncelleştirmeler, 3.parti Anti-Virüs kullanmaktan da önemli.

Windows 10 Enterprise 2015 LTSB kullanılabilir.

Defender'ı kaldırdığım için gereksiz bir yükleme olacaktı, tabii ki harici bir Anti-Virüs kullanmak lazım.
Win11 için paylaşacak mısınız?
RTM çıkınca evet.

Tabi ki, fakat şu anda imaj yükleniyor, yarın detaylı bir şekilde ETS 2 ve Valorant değerlerini atmaya çalışırım.

Teşekkürler. Merakla bekliyorum. Yanlış anlama ama ben pek inanamadım. Çünkü daha önce bir çok modifiye edilmiş işlemci kullanımı ve ram kullanımları default sistemlere göre daha az olan Windows'lar denemişliğim oldu. Hatta Windows'un kendi default eski sürümleri bile misal 21H1'e göre daha az donanım kullanımı oluyordu, fakat FPS konusunda daha arkada kalıyordu. Tabi ki bir fark vardı, bu fark da FPS artışı değilde daha çok gecikme süresinin daha az olma konusuydu. Eğer FPS artışı olduysa ben de kullanabilirim 😊

Bu da önemli. Sen bilinmeyen bir program açınca "Ne yapıyor bu?" demen için var. Veya bildiğin zararlı var test için, açarken uyarıyor büyük olasılıkla. Bazı güvenlik ile ilgili kısımları kaldırman kötü olmuş. Keza Windows Defender'i kaldırman da iyi olmamış, sistemi iyi olmayanlar A-V kullanmaz. Windows Defender, hiç kullanmamaktan daha iyidir. Sistemi iyi olan bu tür Windows'ları kullanmaz.

Bu da önemli. Sen bilinmeyen bir program açınca "ne yapıyor bu?" demen için var. Veya bildiğin zararlı var test için, açarken uyarıyor büyük olasılıkla. Bazı güvenlik ile ilgili kısımları kaldırman kötü olmuş. Keza Windows Defender'i kaldırman da iyi olmamış, sistemi iyi olmayanlar a-v kullanmaz. Windows Defender, hiç kullanmamaktan daha iyidir. Sistemi iyi olan bu tür Windows'ları kullanmaz.

Diğer sürümde bunları dikkate alacağım :).

Win7-32bit destekli sistemime kurmak istiyorum. 2GB RAM'i var. RAM kullanımında daha da düşme görülebilir mi? Bu olanaklı mıdır?
Selamlar arkadaşlar, performans odaklı bir sistem hazırlamak uzun süredir aklımda vardı. Ve bugün bu isteğimi yaptım. Karşınızda ggwin 21H1!

Bu ggwin sürümü 21H1 ile yapıldı.
Ekstra bir program eklenmedi, sistemi kötü yönde etkileyecek bir değişikliğe gidilmedi.

Kaldırılan bileşenler
  • Cortana
  • Defender
  • Tüm telemetri hizmetleri
  • HPET
  • People
  • Eski sürümlere ait ve kullanılmayan tüm sürücüler
  • Gizlilik ayarları güncelleştirildi, hiçbir veri gönderimine izin verilmiyor
  • Microsoft hesapları ekleme veya giriş yapma
  • Güvenlik zekası güncelleştirmeleri
  • Önceden kurulu gelen sponsorlu tüm uygulamalar
  • UAC
  • Windows'un kullanmadığı, artık servisler
  • Windows dizinleme servisi (search)
  • Ve sayamadığım, gereksiz servisler, sürücüler, özellikler.
Gerekli bilgiler
  • İmajı bizzat ben kullanıyorum, defalarca test edip hatayla karşılaşmadığım bir sürüm.
  • Sistem açıldıktan sonra 5 dakika bekleyip yeniden başlatmanızı öneririm.
  • Xbox ve servisleri kaldırılmamıştır, en baz düzeye indirgenmiştir. Bunun sebebi Xbox bağımlılıkları isteyen oyunlarda sıkıntı çıkmaması içindir.
  • FPS oranınızda ciddi bir artış sağlayacaksınız.
  • İmajlar etkinleştirilirken Microsoft tarafından sağlanmış bir anahtar girmeniz gerekmektedir. Windows'un tüm hakları Microsoft'a aittir.
  • Hiçbir Anti-Cheat'da sorun yaşamayacaksınız.

Resimler:
Windows 10 Home sürümüdür. X64 destekler.
Eki Görüntüle 1178113
İmaj yükleniyor, birazdan linkler eklenecek, eksik bulduğunuz noktaları ve görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim :).
Bir de buradaki duvar kağıdına bayıldım. Yüklerken bu mu gelecek diye merak ediyorum. Default Win10 Wallpaper'ı yerine umarım bu gelir.

Geri
Yukarı