Temiz Windows 10 kurulumu bilgisayarı rahatlatır mı?

enter

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarıma Windows 10'u yeniden kuracağım çünkü bilgisayarım aşırı yavaşladı. Format atıcaktım fakat BIOS ve Boot menüsünde tuşlarım ve klavyem çalışmadığı için atamadım. Bende "Windows 10" kuracağım. Peki bu bilgisayarımın rahatlamasını ve yavaşlamasını önler mi?

Windows 8.1 deneyin.
Sistem belli olmadığı için bir şey diyemiyorum tam olarak.

Oyun oynamıyorsanız Linux deneyebilirsiniz dağıtım olarak Manjaro XFCE öneririm.

Tamamen sistem ile alakalı bir durum, ayrıca SSD yoksa zaten verim alamazsınız Windows 10'dan.
Daha SSD diskler ortaya çıkmadan HDD kullanıyorduk Windows 10'u. Çok abartmayın isterseniz. Windows 10 x86'yı 1GB RAM ve HDD ile kullandım, 7den daha hızlıydı.
Merhaba. Bilgisayarıma Windows 10'u yeniden kuracağım çünkü bilgisayarım aşırı yavaşladı. Format atıcaktım fakat BIOS ve Boot menüsünde tuşlarım ve klavyem çalışmadığı için atamadım. Bende "Windows 10" kuracağım. Peki bu bilgisayarımın rahatlamasını ve yavaşlamasını önler mi?
İşletim sistemini yeniden kurmak bilgisayarı bir nebze rahatlatır evet. Ancak yine de çok fazla hızlanmasını beklemeyin, her geçen gün sistemin ağırlaşması gayet normal bir durum artık. Yeni teknolojiler ekleniyor işletim sistemine, kaynaklar tüketildikçe ağırlaşması normal.

Daha SSD diskler ortaya çıkmadan HDD kullanıyorduk Windows 10'u. Çok abartmayın isterseniz. Windows 10 X86'yı 1GB RAM ve HDD ile kullandım, 7'den daha hızlıydı.

İşletim sistemini yeniden kurmak bilgisayarı bir nebze rahatlatır evet. Ancak yine de çok fazla hızlanmasını beklemeyin, her geçen gün sistemin ağırlaşması gayet normal bir durum artık. Yeni teknolojiler ekleniyor işletim sistemine, kaynaklar tüketildikçe ağırlaşması normal.

Format artırmıştım fakat 1-2 ay sonra çok kasma yaşandı. Örnek veriyim "Chrome 5 saniye civarında açılırken artık 15 saniye kadar beklemem gerekiyor." 8.1 daha mı iyi dersiniz.

Format artırmıştım fakat 1-2 ay sonra çok kasma yaşandı. Örnek veriyim "Chrome 5 saniye civarında açılırken artık 15 saniye kadar beklemem gerekiyor." 8.1 daha mı iyi dersiniz.
Evet, güncelleme desteği bitene kadar kullanabilirsiniz. Hangisi size daha hızlı ve rahat geliyorsa onu kullanabilirsiniz :)
NOT: Windows 10'da olup 8.1'de olmayan özellikler vardır(DX12 vs.), bunları da dikkate alın lütfen :)
Anlamadın. Hangisi daha iyi?
8.1 Daha hafif demek istiyor.

Geri
Yukarı