Temizlik sonrası bilgisayar açıldıktan 1-2 dakika sonra yavaşlıyor

Toji

Hectopat
Ekran kartı
GTX 1080 GAMİNG X
Anakart
MSİ Z270
İşlemci
İNTEL İ7-7700K
Arkadaşlar işlemciye ve ekran kartına macun yenilemesi yaptıktan sonra bilgisayarda hafif bir yavaşlama oldu. Bilgisayarı açıyorum ilk 1-2 dakika yağ gibi açıyor her şeyi. Sonra Facebook, Steam, Discord vb şeyleri tekrar açarken normal beklediğimin 2-3 katı bekliyorum. Sizce sorun ne? Ne yapmam gerekiyor?

Arkadaşlar işlemciye ve ekran kartına macun yenilemesi yaptıktan sonra bilgisayarda hafif bir yavaşlama oldu. Bilgisayarı açıyorum ilk 1-2 dakika yağ gibi açıyor her şeyi. Sonra Facebook, Steam, Discord vb şeyleri tekrar açarken normal beklediğimin 2-3 katı bekliyorum. Sizce sorun ne? Ne yapmam gerekiyor?

Dostum termal macunu aşırı sürmüş olabilirsin. Herkes bugünlerde aynı şeyi şikayet ediyor.

Yavaşlama başladıktan sonra işlemci ve ekran kartı sıcaklık değerlerini kontrol ettiniz mi ?
evet ısıda baya bir düşüş oldu ekran kartında 10-15 derecelik bir düşüş var
Dostum termal macunu aşırı sürmüş olabilirsin. Herkes bugünlerde aynı şeyi şikayet ediyor.
mercimek kadar sürdüm ikisine de sürmeden önce alkollü bezle sildim kuruladım neleri söktüysem aynı şekil geri taktım anlamadım valla ne olduğunu oyuna girince de arada bir fps drop yiyorum oyun menüsü hafiften kasıyor falan
Bilgisayar çalışıyor onda bir sıkıntı yok ama normal halinden 2-3 kat hantalladı bilgisayar Google da yeni sekme açıyorum 2-2.5 saniye sürüyor açması.

Geri
Yukarı