Temizlik sonrası ekran kartı çalışmıyor

Bebek Shaun

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ekran kartına temizlik yaptım, fanını falan söktüm, kulak çöpü ve ıslak mendil yardımıyla fanları temizledim, peçete ile kuruladım ve geri taktım. Ekran kartı hem çalışmıyor hem fanı dönmüyor. Sorun nedir acaba? 3-5 kere söküp tekrardan taktım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartına temizlik yaptım, fanını falan söktüm, kulak çöpü ve ıslak mendil yardımıyla fanları temizledim, peçete ile kuruladım ve geri taktım. Ekran kartı hem çalışmıyor hem fanı dönmüyor. Sorun nedir acaba? 3-5 kere söküp tekrardan taktım.

Hava vurmak yetmez miydi neden açtınız ki?

Bazen hava vurmak yetersiz kalıyor aksine parçaların üstüne yapışıyor hava.
Dostum büyük ihtimalle ıslak mendil ile yaptığın temizlik sırasında dikkat etmemişsindir ve Kartın üzerinde damlamıştır kısa devre sonucu kart voltajı değerlendirmeyip gücü bağlantılardan kesiyordur. Kartı pirincin içinde bekletmeni öneriyorum. Kardeşim meyve suyu dökmüştü (Duvar motajlı bilgisayar)
ve kart tepki vermiyordu pirinçte beklettim 12 saat düzeldi.
Veya siz temizlik yaparken bir parçaya zarar vermişsinizdir. Kart modeli nedir daha iyi yardım edebilmem için?

Kart modeli nedir daha iyi yardım edebilmem için?

ATI Radeon HD 4670.
Ekran kartını takınca kart ısınıyor ama ne fan dönüyor ne görüntü geliyor hicbir şey yok.

Yetmezdi fanların altı hep tozla doluydu bu yüzden söküp temizlemek zorunda kaldım.
Fanları sökerken veya takarken harhangi bir hata yapmadığınızdan emin misiniz?

Evet bunun üstüne 5-6 kere daha söküp taktım ve hata yapma şansım yok çünkü fan çıtçıtlı ve bir tek oraya oturuyor.

Son düzenleme:
Bilgisayarın elektrik kablosunu çıkartın. Güç tuşuna basın.
BIOS pilini çıkartın. Biraz bekleyin ve takın.
Daha sonra ekran kartını takın ve güç verin.

Bilgisayarın elektrik kablosunu çıkartın. Güç tuşuna basın.
BIOS pilini çıkartın. Biraz bekleyin ve takın.
Daha sonra ekran kartını takın ve güç verin.

İşe yaramadı. Yarın başka bir bilgisayarda da deneyeceğim orada da çalışmaz ise ne yapmalıyım?
Başka bilgisayarda çalıştı. Anakartın ekran kartına güç sağladığı bir kablo falan var mı? Anakartın bazı kablolarıyla da oynamıştım.
Sorun çözüldü. Sorun işlemcideymiş sanırım. Çünkü işlemci ve BIOS pilini çıkarıp tekrar takınca ekran kartı çalışmaya başladı. Hiç de tahmin etmezdim işlemciden olacağını. Konu kilitlenebilir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı