Temizlik sonrası ekran kartı fanı dönmüyor

biberlisucuk

Centipat
Çok fazla tozluydu bende soğutucusunu söküp fanları ve soğutma bloğunu yıkadım. 1 gece kurusun diye bıraktım şimdi montajlayıp kasaya taktım ama fanlar dönmüyor. Fan kablosunu da taktım ekran kartına montajlarken. Bozulmuş olabilir mi yoksa unuttuğum bir şey mi var?

Ayrıca HWMonitor'de temizlikten önce GPU fan hızını gösterirdi şimdi göstermiyor.

Fanlara abdest mi aldırdın. Normal temizleyecektin bende 2 gün önce temizledim suyla yıkanmaz.
Hocam normal tozlanmış olsa suya sokmayacaktım ama artık peribacalarının minyatürü gibi içerde tozdan kuleler oluşmuştu. Suyla yıkamama rağmen hala toz kaldı onları da tek tek temizledim mecburdum yani :D

@biberlisucuk Bak ben PSU'yu bile söktüm. Fanın altındaki ızgara aralarını ince tornavidayla çıkarıyordum PSU'nunkine güç yetmedi düşün. Kompresör de yok. Elimle zorla çıkardım topak topak çamur gibi. İşte temizlemeyince böyle oluyor o kalın sert tozlardan, fanın üflediği hava bloğa geçmiyor. DDR2 sistemleri en geç 6, DDR3 ve DDR4 sistemleri de en geç 3 ayda bir temizliğini yapıp macun yenilemen lazım. Suya soksan bile en az 4 gün beklemen lazımdı 5.Günün şafağında doğuya koyacaktın.

gondol.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı