Temizlik sonrası ekran kartı fanı dönmüyor

biberlisucuk

Centipat
Çok fazla tozluydu bende soğutucusunu söküp fanları ve soğutma bloğunu yıkadım. 1 gece kurusun diye bıraktım şimdi montajlayıp kasaya taktım ama fanlar dönmüyor. Fan kablosunu da taktım ekran kartına montajlarken. Bozulmuş olabilir mi yoksa unuttuğum bir şey mi var?

Ayrıca HWMonitor'de temizlikten önce GPU fan hızını gösterirdi şimdi göstermiyor.

Hocam ekran kartı 5 yıllık temizlikten önce fanlar sürekli çalışıyordu şimdi hiç çalışmıyor programdan yüzde yüz yapıyorum yine çalışmıyor.Fanlar bozulmuş büyük ihtimalle.
O zaman yenisi şart. Hatanız da var. Fanlar yıkanmaz. Sağlık olsun. Bir ihtimal fanı çıkarıp kurutun. Belki çalışır.

Nejdet Delioglu izleyip fanları yıkayanlar çıkıyor.

Nejdet Delioglu da diyordu fanları yıkayın hiçbir şey olmaz diye. Sanırım ekran kartı fanı kendini bilmiyor.

Geçmiş olsun. 8 cm bir fan alıp anakarta takın. Fanı da ekran kartınin bloguna silikonlayabilirsin.

Nejdet Delioglu izleyip fanları yıkayanlar çıkıyor.

Nejdet Delioglu da diyordu fanları yıkayın hiçbir şey olmaz diye. Sanırım ekran kartı fanı kendini bilmiyor.

Geçmiş olsun. 8 cm bir fan alıp anakarta takın. Fanı da ekran kartınin bloguna silikonlayabilirsin.
Dediğiniz kişiyi bilmiyorum ama yıkanmaması gerekiyor haklısınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı