Temizlik Sonrası Laptop açılmıyor

Muhtemelen statik elektriklenmeden dolayı bir problem olmuş olabilir eğer bağlantılarından emin lakin yeni sistemlerde statik koruma mevcut bunuda göz önünde bulundurarak açıldığını söledin ve bios ile de skıntısı olmuş olabilir başıma birkere geldi bios durduk yere gitti statik elektriğe bağladım çünkü hiç bir problem yok iken temizlik için açmıştım aynı olay başıma geldi flashback özelliği var ise bir bios sürümü indir farklı bir pc den flash bellek içine at buradaki videoyu izle ancak laptop larda aynımıdır sistemi bilemiyorum bu video sayesinde düzelttim pc yi ben :) masaüstü laptop farkedermi bi araştır farketmiyor ise bunu izle adım adım uygula düzelecektir eğer farklı bi durum söz konusu değilse anakarta zarar vermediysen tabi

USB BIOS Flashback Rehberi

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Soğutma bloğunu iyi yerleştirmediniz büyük ihtimal. Termal padleri kontrol edin.
tam aynı şekilde yerleştirdim o olmasa bile bilgisayarın en azından ışığının yanması gerekmez mi herhangi bi tepki yok batarya doldurma haricinde

Muhtemelen statik elektriklenmeden dolayı bir problem olmuş olabilir eğer bağlantılarından emin lakin yeni sistemlerde statik koruma mevcut bunuda göz önünde bulundurarak açıldığını söledin ve bios ile de skıntısı olmuş olabilir başıma birkere geldi bios durduk yere gitti statik elektriğe bağladım çünkü hiç bir problem yok iken temizlik için açmıştım aynı olay başıma geldi flashback özelliği var ise bir bios sürümü indir farklı bir pc den flash bellek içine at buradaki videoyu izle ancak laptop larda aynımıdır sistemi bilemiyorum bu video sayesinde düzelttim pc yi ben :) masaüstü laptop farkedermi bi araştır farketmiyor ise bunu izle adım adım uygula düzelecektir eğer farklı bi durum söz konusu değilse anakarta zarar vermediysen tabi

USB BIOS Flashback Rehberi

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
hocam benim bilgisayar tusuna basınca hiç tepki vermiyor fakat bu tarz birşey midir ve direkt adaptöre bağlayıncada ışığı yanmıyor fakat bataryayı dolduruyor ve ben nerden bulabilirim bios sürümümü anakart modelimi felan casper c500 marka bilgisayarm

Dostum bilgisayarı aç baştan power tuşundan anakarta giden kablo olacak o kablonun hem power tuşuna bağlı olan ucunu hem de anakarta bağlı olan ucunu tekrar çıkar tak zaten bitanesi gevşemiş o yüzden hiç tepki vermiyor yap dediğimi açılacak.

Büyük ihtimalle Statik elektiriğin kurbanı olmuş laptop'un. Bundan sonra aklınızda bulunsun, elektronik cihazlara dokunmadan önce, üzerinizdeki yükü boşaltın. Kapı kulpuna dokunun, kalorifere dokunun toprağa dokunun boşaltın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı