Temizlik sonrası masaüstü bilgisayar açılmıyor

yunskrn

Hectopat
Arkadaşlar herkese selam. Masaüstü bilgisayarı temizlemek için açtım ve geri tüm parçaları doğru taktığımdan emin olduğum halde bilgisayarım açılmıyor. Ekran kartının üzerinde sağlıklı olduğuna dair ışığı yanıyor. Kasaya elektrik geliyor ama güç tuşuna bastığımda bilgisayar hiç çalışmıyor. Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi parçaları söktünüz? Çoğu ihtimal başlatıcı tuşunun bağlandığı pin kablosu oturmamıştır. Kısa devre ile açmayı deneyin.

Her temizlediğimde aynısını yaşıyorum. İçi statik elektrikle doluyor. PC'nin camını açıp ertesi gün tekrar tuşa bastım ve çalıştı.

Bunun yerine kasanın güç kablosunu çekin şalteri kapatın ve sistem açma tuşuna 10 kere basın.

Hangi parçaları söktünüz? Çoğu ihtimal başlatıcı tuşunun bağlandığı pin kablosu oturmamıştır. Kısa devre ile açmayı deneyin.

Bunun yerine kasanın güç kablosunu çekin şalteri kapatın ve sistem açma tuşuna 10 kere basın.
Hocam power pin kablosunu sökmedim. Ekran kartı işlemci kasadaki fanlar ve ram. Hepsini doğru oturttuğuma eminim. Statik elektriklenme ne oluyor tam olarak ondan olmuş olabilir veya olduysa nasıl anlarım?

Hocam Power pin kablosunu sökmedim. Ekran kartı işlemci kasadaki fanlar ve RAM. Hepsini doğru oturttuğuma eminim. Statik elektriklenme ne oluyor tam olarak ondan olmuş olabilir veya olduysa nasıl anlarım?

Kasayı süpürge makinesi ile ya da saç kurutma makinesi ile temizlerken fanları döndürdünüz mü?

Geri
Yukarı