Temizlik Sonrası Bilgisayar Açılmıyor

Arthur_Callahan

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarı elektrikli süpürge ile temizledik ve temizlik sonrası bilgisayar açılmıyor. Açma tuşuna basınca hiçbir tepki yok bilgisayarda. Kontrol kalemi ile parçaları kontrol ettiğimde hepsinden elektrik geliyor. RAM'i takıp çıkardım, diğer sokete taktım ama yine de tepki yok bilgisayardan. Ne yapmam lazım?

Keşke elektrik süpürgesiyle yapmasaydın büyük ihtimal statik elektrikle parçalar bozulmuş olabilir. BIOS resetlemeyi dene.

Arkadaşlar bilgisayarı elektrikli süpürge ile temizledik ve temizlik sonrası bilgisayar açılmıyor. Açma tuşuna basınca hiçbir tepki yok bilgisayarda. Kontrol kalemi ile parçaları kontrol ettiğimde hepsinden elektrik geliyor. RAM'i takıp çıkardım, diğer sokete taktım ama yine de tepki yok bilgisayardan. Ne yapmam lazım?

Biyerine temasta bulunduysa bir parçası çıkmıştır veya temassızlık yapıyordur donanımsal bir arıza olduğunu düşünmüyorum. Temizleyeceğin zaman çoğu elektrikcide var komprasör rica edersen daha iyi temizlersin. Tabii yakınında var ise.

Power butonu kablolamasını kontrol edin. Sıkıntı görünmüyor ise, kısa devre ile çalıştırmayı deneyin.

RAM'i eski sokete tak oturdugundan emin ol yoksa BIOS'u sıfırlamayı dene.

Geri dönüşü olmayan bir şey mi bu hocam?
Gerçekten de statik elektrikse bilmiyorum ama olsa bile evde yapılabilecek bir şey olduğunu düşünmüyorum. Yine de kabloların doğru takıldığına emin misin?

Geri
Yukarı