Temizlik Sonrası Monitöre görüntü gelmemesi

Naykimayki

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhabalar;

Yeni aldığım kasa fanları ile genel bir temizlik yapıp sistemi yeniden topladığımda cpu fanı tam devir dönüyordu ve monitöre görüntü gelmiyordu. (turuncu ışık) Ben ilk başta güç kaynağı bağlantılarından şüphelenip kabloları kontrol ettim fakat bir sorun yoktu... Bios pilini ve ekran kartını söküp takınca görüntü aldım, sistem tam açılırken kapandı. Tekrar açtığımda sorunsuz bir şekilde açıldı. Bu korkulacak bir şey mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını yerinden oynatmışsındır. Temassızlık olmuştur. Yeni kartlarda koruma devreleri vardır. Ancak temassızlık durumlarında kartların bozulduğu duyulmamış birşey değildir. Artı kartınız slottan yerinden kaymışsa bu, karta çarptığınızı gösterir. Temizlik esnasında hem slot hem de kartın ince metal bağlantıları zarar görebilir. Temizliğe başlamadan kartı yerinden çıkarmanızı, kartı dışarda temizlemenizi öneririm.

Kolay gelsin.
Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın. BIOS KURTARMA

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı