Temizlik sonrası sisteme ses geliyor görüntü gelmiyor

gürkanaydn

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba kolay gelsin. Bilgisayarımı bugün temizledim. İşlemciyi çıkardım, ekran kartını çıkardım, tekrar takınca mönitore ekran gelmiyor ama ses geliyor. Nasıl düzeltebilirim?

BIOS pilini çıkart ve 10 dakika bekle geri tak düzelmezse RAM'lerin slotlarını değiştirerek çalıştırmayı dene olmazsa RAM'leri teker teker takarak çalıştırmayı dene.

@Sash abi işlemciyi yerine nasıl takarım? O yüzden görüntü gelmiyor olabilir mi?
Parçaları söküp tekrar tak. İşlemcinin bir tarafında üçgen olacak, onu üst tarafa getirip takmalısın, yoksa ters olur, işlemciye zarar verebilirsin. Ekran kartını da yavaşça, çıt sesi çıkana kadar bastır. Ses gelmezse fazla bastırma, tekrar tak. Yavaşça.

Dostum sen VGA kablosunu ya da HDMI vs. kısaca ekran kablosunu ekran kartı yerine yanlışlıkla anakarta takmış olabilirsin pek anlamiyorsan olabilir resmini at istersen kasanin arka kablo baglantilarinin.

Telefon numaramı versem yardımcı olur musunuz çok acil düzeltmem lazım lütfen

Telefon numaramı versem yardımcı olur musunuz düzeltmem lazım çok stres oldum lütfen

@Sash kanka numaramı versem yardımcı olabilir misin lütfen

@Sash abi işlemciyi yerine nasıl takarım o yzden görüntü gelmiyor olabilir mi?

Kanka sen temizlik yaparken Windows dosyalarani silmissindir Windows'un kurulu olduğu yerdeki dosyalari silmissin bana da oldu SSD'yi çıkarttım yeni bir tane SSD koydum oldu

Geri
Yukarı