Çözüldü Temizlik sonrası görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ryuuji

Decapat
Arkadaşlar selam,
Bilgisayarım tozlandığı için temizlemek istedim tüyleri ince olan fırça ile tozlarını aldım iyice temizledim ve yan kapakta olan fanların kablosunu çıkardım fakat temizlik sonrası bilgisayara görüntü gelmiyor. Ekran kartı fanları dönüyor ve ışığı yanıyor, işlemci fanı dönüyor, egzoz fan dönüyor, HDD çalışıyor fakat yan kapakta bulunan fanlar çalışmıyor ve görüntü gelmiyor nasıl düzeltebilirim? Yan kapaktaki fanlar harici hiçbir parçayı sökmedim.
Anakart ASUS B350F GAMING modeli fanlar 3 pinli RGB bağlantısına takıyorum bağlantı yeri 4 pin önceden çalışıyordu şimdi çalışmıyor.

Normalde orada takılı iken fanlar çalışıyordu. Kontrol kalemi ile baktığımda ilk 2 pinde elektriklenme oldu ama diğer ikisinde olmadı ve ışıklı rgb olmayan bir fan taktığımda ışıklar az da olsa güç alıyor ama fanlar dönmüyor. Yanmadı veya bükülmedi sanırım statik elektrik birikti pin girişinde 3 fan kullanıyordum başka fan girişini kullanmaya başladım fan sayısını 2ye düşürdüm

Normalde orada takılı iken fanlar çalışıyordu. Kontrol kalemi ile baktığımda ilk 2 pinde elektriklenme oldu ama diğer ikisinde olmadı ve ışıklı rgb olmayan bir fan taktığımda ışıklar az da olsa güç alıyor ama fanlar dönmüyor. Yanmadı veya bükülmedi sanırım statik elektrik birikti pin girişinde 3 fan kullanıyordum başka fan girişini kullanmaya başladım fan sayısını 2ye düşürdüm

Dosya Ekleri

• rgb-fan-headers.jpg
    rgb-fan-headers.jpg
    59,3 KB · Görüntüleme: 38
Anakart üzerinde yeterli yer var dilersen o kabloyu anakart üzerinde 4 pinli bir yere takmalısın.

Görselden pek bir şey anlamadım hocam. Bende 4 pin girişe sahip fan yok hep 3 pin fakat anakartımda 4 pin mevcut
Anakart üzerinde yeterli yer var dilersen o kabloyu anakart üzerinde 4 pinli bir yere takmalısın.
Evet hocam bir önceki yazınızdaki görsel çok yardımcı oldu teşekkür ederim. Umarım RGB fanları kontrol ettiğim pinler çalışır RGB fan aldığım zaman

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı