Çözüldü Temizlikten sonra sisteme görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mamili

Decapat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. 2 gün önce kardeşimin bilgisayarına şiddetli olmayacak şekilde hava tutup temizledim kabloları takıp çalıştırdıktan kısa süre sonra görüntü gitti. Bilgisayarı yeniden başlattığımız da ekran kartının 2 fanı da çok şiddetli çalışıyor. Ne yaptıysak sorunu bulamadık, görüntü gelmiyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Çözüm
Bunun birçok sebebi olabilir, en yüksek ihtimal anakart problemi, BIOS sıfırlamayı denediniz mi? PSU'yu kapatıp BIOS pilini çıkarıp biraz bekleyip takarak sıfırlayabilirsiniz.

Bir de macun yenilediyseniz pinlere macun taşırmış veya soğutucuyu aşırı sıkıp pinleri eğmiş olabilirsiniz.
Arkadaşlar selam. 2 gün önce kardeşimin bilgisayarına şiddetli olmayacak şekilde hava tutup temizledim kabloları takıp çalıştırdıktan kısa süre sonra görüntü gitti. Bilgisayarı yeniden başlattığımız da ekran kartının 2 fanı da çok şiddetli çalışıyor. Ne yaptıysak sorunu bulamadık, görüntü gelmiyor. Yardımlarınızı bekliyorum.
Bendede oluyordu eğerki hiçbirşey yapmadım neden çalışmıyorki bu Allah Allah deyip fergat figan düşüyorsan ramleri silgiyle sil öyle dene düzelecektir saygılar.

Bende de oluyordu eğer ki hiçbir şey yapmadım neden çalışmıyor ki bu Allah Allah deyip fergat figan düşüyorsan RAM'leri silgiyle sil öyle dene düzelecektir saygılar.

Maalesef olmadı. Denemediğim şey kalmadı ama anlam veremediğim şey ekran kartının fanlarının 100% çalışması.

RAM'leri cıkar, uclarını silgi ile sil. CPU'ya uzak olan slota tek RAM'i tak ve calıstır.

Hocam denedim olmadı. Başka ekran kartı taktım yine olmadı.

Maalesef olmadı. Denemediğim şey kalmadı ama anlam veremediğim şey ekran kartının fanlarının 100% çalışması.

Hocam denedim olmadı. Başka ekran kartı taktım yine olmadı.

SATA, güç kablolarını kontrol et yerinden cıkmıs olabilir. Statik elektrigini al sistemin, oyle dene.

SATA, güç kablolarını kontrol et yerinden cıkmıs olabilir. Statik elektrigini al sistemin, oyle dene.

Tek tek denedim olmadı. Ekran kartına takılı olan pay güç kablosunu çıkarttım ama ekran kartının fanları şiddetli dönmeye devam ediyor bu normal mi?

Bu da video.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Tek tek denedim olmadı. Ekran kartına takılı olan pay güç kablosunu çıkarttım ama ekran kartının fanları şiddetli dönmeye devam ediyor bu normal mi?

Bu da video.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Normal degil, görüntü gelmemesi ozellikle. Görüntü kablosunu dogru girise taktıgına eminsin degil mi?

Normal degil, görüntü gelmemesi ozellikle. Görüntü kablosunu dogru girise taktıgına eminsin degil mi?

Eminim hocam başka kablolar da denedim ama burada çok değişik bir durum var ekran kartının kendisini zorlaması çok tuhaf.

Statik elektrik depolanmış olabilir PSU kapat bir saat sonra tekrar dene.

Değişen bir şey yok. Ekran kartı sanki kendini korumaya almış.

Eminim hocam başka kablolar da denedim ama burada çok değişik bir durum var ekran kartının kendisini zorlaması çok tuhaf.

Değişen bir şey yok. Ekran kartı sanki kendini korumaya almış.

Ekran kartıyla alakalı oldugunu sanmıyorum, anakartın 24pin guc kablosunu çıkarıp yeniden tak bir de. @Marix hocam bilgin var mı bu konu hakkında?

Geri
Yukarı