Temp limit kaç olmalı?

AhmetXei

Picopat
Daha fazla  
RTX 2060 kullanıcısıyım MSI Afterburner üzerinden fan hızını artırdığımı zannediyordum ki temp limiti arttırmışım bu değer kaç olmalı bir sorun çıkarır mı?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-03-04 212344.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-04 212344.png
    228,8 KB · Görüntüleme: 27
Varsayılan 83 derece olması lazım. İşaretlediğim kısımdan ayarları normale döndürüp kaydedebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-03-04 212344.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-04 212344.png
    228,9 KB · Görüntüleme: 19
RTX 2060 kullanıcısıyım MSI Afterburner üzerinden fan hızını artırdığımı zannediyordum ki temp limiti arttırmışım bu değer kaç olmalı bir sorun çıkarır mı?

Hayır bir sorun çıkartmaz ancak bu ayarı düşürmeniz sorun çıkarır çünkü ekran kartı bu sıcaklığa geldiğinde sistem kapanır siz sol alttan resetleme tuşu ile resetleyin öyle kalsın

Yanlış bilmiyorsam kac dereceye geldiğinde bilgisayari kapatacağının ayarı idi bu.

Reset attım uygulamaya ama kartlarda 83 oluyormuş bu ayar genelde birkaç kez 83ü gördüğümü hatırlıyorum ama bilgisayar vs kapanmadı.

Hayır bir sorun çıkartmaz ancak bu ayarı düşürmeniz sorun çıkarır çünkü ekran kartı bu sıcaklığa geldiğinde sistem kapanır siz sol alttan resetleme tuşu ile resetleyin öyle kalsın.

%83 oldu hocam reset atınca.

83 yapmalisiniz.

Tamamdır ideal bir derece bu.

83 dereceyi nasıl gördünüz hocam işlemci olabilir mi o. Yoksa ekran kartınızın markası nedir?

RTX 2060 hocam oyun içerisinde zaten sadece GPU sıcaklığını gösteren ayarı açık bırakıyorum bir anlık 83 -84 arası oldu tabii kart zorlanıyordu arkada Photoshop vesaire açıktı ama sorun çıkarmadı.

RTX 2060 hocam oyun içerisinde zaten sadece GPU sıcaklığını gösteren ayarı açık bırakıyorum bir anlık 83 -84 arası oldu tabii kart zorlanıyordu arkada Photoshop vesaire açıktı ama sorun çıkarmadı.

Yok orasını anladım da kartınızın markası nedir örneğin ASUS, MSI gibi markaları var bunun

Geri
Yukarı