TEOG 370 puan ile 392 puanlık liseye gidilir mi?

XANHY

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Müzik Prodüktörü
Tam 370 puanım var. Malum tercih dönemi gelecek yavaş yavaş okul bitiyor. Heyecan yapmadım değil biraz da ve istediğim lise 392 puan benim ise 370 puanım var alabilme ihtimalleri var mı? Yada ne kadar yüksek? İlk sıralara filan yazarsam alırlar mı?

İlk sıralara yazman sana bir şey kaybettirmeyeceği için yazabilirsin. Okulun yüzdelik dilimine bakıp kendi yüzdelik diliminle karşılaştır. Tutuyorsa veya yakınsa ihtimalin var.

Hiç belli olmaz. Belki bu yıl ki sınav geçen seneki sınavdan daha zor olmuş olabilir. Durum böyle ise puanlar düşer. Birde yüzdelik dilimin önemli arkadaşların dediği gibi. Tercihlerini yaparken okulundaki müdür yardımcısından veya rehberlik öğretmeninden yardım alabilirsin.

Hiç belli olmaz. Belki bu yıl ki sınav geçen seneki sınavdan daha zor olmuş olabilir. Durum böyle ise puanlar düşer. Birde yüzdelik dilimin önemli arkadaşların dediği gibi. Tercihlerini yaparken okulundaki müdür yardımcısından veya rehberlik öğretmeninden yardım alabilirsin.
Bu senenin sınavı geçen seneye göre kolay oldu büyük ihtimal puanlar artacak ama 392 olması lazım lisenin puanı artacağını zannetmiyorum. Yüzdelik dilim olayını tam öğrenebilseydim iyi olurdu. Yinede şansımızı denemekte fayda var.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı