TEOG 370 Puan ile 410 Puanlık Lise'ye Girmek

Nakil olayları değişecek diye biliyorum. Ben bu sene 393 puan yapmıştım ama 2. dönem 405 tabanlı liseye zor geçtim nakille :) Ama belli olmaz bu işler. Sabırlı olmak gerek.

Arkadaşlar aranıza yeni katıldığım için noktalama işaretlerini doğru kullanmak gerektiğini bilmiyordum banlandım. Şuan Cevaplar açıklandı puanım : 393 , sizce 410 taban puanlı bir liseye girebilirmiyim.

Lise taban puanları aynı kalmayacaktır. Geçen sene yapılan sınavda puanlar daha düşüktü. Bu sene sınavdan alınan puanlar daha çok yükseldi. Dolayısıyla taban puanarı da yükselecektir muhtemelen. Başarı puana bakarak anlaşılmaz, önemli olan yüzdelik dilimdir. Bir kişinin başarılı sayılabilmesi için bazı kişilerin başarısız olması gerekir. Yeri gelir 250 puanla başarılı olunur, yeri gelir 480 puanla başarısız olunur. Bu yüzden puan yanıltıcıdır. Dediğim gibi önemli olan yüzdelik dilim.

Nakille girebilirsin fakat kendini zorlama lise puanı ne kadar artarsa sınavlar artar dersler zor olur ikinci dönemden sonra bi ara puan kalkıyo o ara girebilirsin ama takip etmelisin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı