TEOG Sınavının Kötü Geçmesi

CrazyHead

Kilopat
Makaleler
3
Toplamda 13 yanlisim var ve çoğunluğu türkçede 6 tane çıktı. Çok çalışmıştım ama dogru yaptıklarımı silince 3 tane soru bosu bosuna gitti. 2. oturum iyi gecti şükürler olsun. Bu benim icin hem moral hem de kendime olan inancımı kaçırdı. Cidden kötü oldum. Sizin önerilerinizi almak istedim. TEOG hayatımı belirlemiyor ama öyle bir his verdiğinden dolayı kendime olan güvenimi kaybettim. Bu sınavdan kötü yaptım ikincisinden daha iyi bir not alirsam istediğim liseyi kazanabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Emin ol hayatını belirliyor bu sınav, maalesef ki. Sırf puanım yüzünden bir sürü okul gezdim, hepsinde başıma bir sürü olay geldi, ve en sonunda özele geçtim. Benim senin yanlışlarının 4-5 katı kadar yanlışım vardı tabi, ama çok dert etme, 2.dönemde olan sınavda daha da az yanlış yapıp, hocalardan da sözlü notu istersen kurtarırsın. :D

Arkadaşlar ben şuan üniversite 2. sınıf öğrencisiyim, sizlerin yaşındayken SBS vardı bizler için. O zamanlar bile sınavların benim seviyemi belirleyen bir kriter olmadığının farkındaydım.

Çünkü insanlar şunu hala kavrayamadı, düşük not alan adam aptal değil. Kaldı ki notlarınız gayet yüksek. 5 - 10 yanlışa üzülen adam görüyorum ben burada. Şahsen bizim sınıfta 90 alıp da ağlayanı okulun bahçesinden içeri almıyorduk.

Ben şuan uğraştığım proje yüzünden üniversite derslerini kasıtlı olarak aksatan bir gencim. Hayatı 30 puan yüksek almakla kazanamıyorsunuz arkadaşlar. Bir şeyler bildiğinizi birilerine ispatlamanız gerek.
Bilişim camiasında iş yapacaksanız size tavsiyem geç kalmayın, 24 yaşında hiçbir iş tecrübesi olmadan iş hayatına atılması zor olur.

Amaç Devlet Kurumları'nda çalışmak ise puanların önemi var elbette, Devlet yalnızca aldıkları notlara bakar insanların, test çözmekten başka bir halt beceremesen de alır seni işe :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı