TEOG'ta 455 nasıl bir puan?

İyi bir lise, iyi üniversite mantığı çok yanlış. Şuan TEOG puanıyla 450 civarında bi lisedeyim. 410 civarında puanı olan bir liseye geçmeyi düşünüyorum. Kurslarımıza diğer okulun hocaları geliyor ve çok iyi anlatıyorlar.

13 yanlışla nasıl 455 puan alabilirsin ki. Matematik, Türkçe ve Fen Bilgisi yedişer puandan zaten. Diğerleri de beşer puan. 455 aldığına emin misin.

?
Ben 455 aldım diye bir şey söylemedim.Sadece ikinci sınavda kaç yanlış civarlarında yanlış yaparsam 455'i geçebilirim dedim.

İyi bir lise, iyi üniversite mantığı çok yanlış. Şuan TEOG puanıyla 450 civarında bi lisedeyim. 410 civarında puanı olan bir liseye geçmeyi düşünüyorum. Kurslarımıza diğer okulun hocaları geliyor ve çok iyi anlatıyorlar.
İyi bir lise değil iyi bir eğitim iyi bir üniversite.Mesela şuan Denizli'de Mustafa Kaynak diye bir okul var 462 civarlarında kapattı ama oraya puanı yetenler bile bir aşşağısı Nevzat Karalp'e gidiyor eskiden iyi öğretmenleri olan M.Kaynak şimdi hiç kimse tercih etmiyor öğretmenleri kötü olduğu için.

Ben de Denizliliyim @FurkanGraphic . Benim de toplam 7 yanlışım çıktı. Türkçe --> 2 Yanlış
Matematik --> 3 Yanlış
Din --> Tam
Fen --> Tam
İnkılap --> 1 Yanlış
İngilizce --> 1 Yanlış
Ortalamalarım 95'in altına düşmüyor. Ben Aydem Fen Lisesi'ne gitmek istiyordum ama bu gidişle zor gibi. Tavas Özay Gönlüm Fen Lisesi'ni düşünüyorum. YEP'i 446 puan. O olmazsa merkezde iyi bir Anadolu lisesine gitmeyi düşünüyorum.

Kardeş ben ilk teoga girenlerdenim iki sene önce girdim her neyse işte 307 aldım evde kutlama yaptık. Sen deli misin ben 455 alsaydım evi üzerime yaparlardı, bide bir kardeşimiz orta derece demiş zaten en yüksek puan 500 çıldırdınız mı arkadaşlar.

TEOG çok basit bir sınav. İlk girenlerdenim, 473 aldım.

Samimi olmak gerekirse 475 üstü yapan çoğu kişi istediği yere girebiliyor.

440-460 arası orta sayılır, olduğun ildeki Anadoluların yaklaşık hepsine yeter puanın muhtemelen.

400-440 arası iyi mesleklere falan yetebilir herhalde. Tam bilmiyorum. Ha bu arada meslek lisesi derken, hakiki olanları diyorum. Uyduruk olanları değil.

400 altı kötü. En kötü okullara gidersin muhtemelen.

Ama her okulun eğitimi aynı değil işte. Sorun burada başlıyor. Okulları iyice araştır. Gerekirse hocalarla konuş. O zaman kararını verip, okuluna gidersin.

Ayrıca 2. TEOG'da az yanlış yaparsan, ortalamanı büyük ölçüde arttırırsın.

TEOG çok basit bir sınav. İlk girenlerdenim, 473 aldım.

Samimi olmak gerekirse 475 üstü yapan çoğu kişi istediği yere girebiliyor.

440-460 arası orta sayılır, olduğun ildeki Anadoluların yaklaşık hepsine yeter puanın muhtemelen.

400-440 arası iyi mesleklere falan yetebilir herhalde. Tam bilmiyorum. Ha bu arada meslek lisesi derken, hakiki olanları diyorum. Uyduruk olanları değil.

400 altı kötü. En kötü okullara gidersin muhtemelen.

Ama her okulun eğitimi aynı değil işte. Sorun burada başlıyor. Okulları iyice araştır. Gerekirse hocalarla konuş. O zaman kararını verip, okuluna gidersin.

Ayrıca 2. TEOG'da az yanlış yaparsan, ortalamanı büyük ölçüde arttırırsın.
2 Senenin teogu bizimkinden daha kolaydı.Çoğu kişi aynı şeyi söylüyor.

Ben de Denizliliyim @FurkanGraphic . Benim de toplam 7 yanlışım çıktı. Türkçe --> 2 Yanlış
Matematik --> 3 Yanlış
Din --> Tam
Fen --> Tam
İnkılap --> 1 Yanlış
İngilizce --> 1 Yanlış
Ortalamalarım 95'in altına düşmüyor. Ben Aydem Fen Lisesi'ne gitmek istiyordum ama bu gidişle zor gibi. Tavas Özay Gönlüm Fen Lisesi'ni düşünüyorum. YEP'i 446 puan. O olmazsa merkezde iyi bir Anadolu lisesine gitmeyi düşünüyorum.
Bence düşünme o fen lisesini.Ulaşımı falan zor olur senin için.İlla fen lisesine gitmek zorunda değilsin lütfi ege falan var.

13 yanlışla 420 puan anca alırsın. 450 puana ortalama diyen arkadaş neyin kafasını yaşıyor merak ettim. 450 puan alınca Türkiye'de ilk %7 ye girmiş oluyorsun. 5-6 yanlış yaparsan 450 alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı