Teravih namazı evde kılınacak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
10 dakika önce bu duyuru yapıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: "Yaptığımız istişareler neticesinde teravih namazını camilerde değil evlerimizde kılmanın uygun olduğuna karar verdik."

Kaynak: Anadolu Ajansı.

Ne düşünüyorsunuz?

Kendi fikrimce böyle bir karar alınacağını biliyordum çünkü teravih namazı gibi namazlar çok fazla kişinin katılımıyla gerçekleşiyor ve vaka sayısındaki bu büyük artış sebebiyle böyle bir karar şu an için yerinde diyebiliriz. İnşallah yakın zamanda virüsten kurtuluruz diyeceğim ama bu gidişle zor gözüküyor. İyi günler herkese.

Ben koronaya inanmıyorum. Dünya genelinde dsö marifetiyle yapılan bir manipülasyon. Sistemi değiştiriyorlar.
Var olan grip/sars virüslerini korona diye insanlığa dayattılar. Yok yarasadan geçmiş yok mutasyon geçiriyormuş vs hepsi yalan. Ölüm istatistiklerinde de hiçbir değişim yok. Araştırabilirsiniz. Öte yandan çoğu ölümün sebebi yanlış tedavi yöntemleri. Yani yaşlı insanları korona teşhisi ve yanlış tedavilerle ölüme sürüklüyorlar.

Konuya gelince İslam'da teravih namazı diye bir namaz zaten yoktur. Asırlar sonra ortaya çıkmış, kültürel bir rituele dönmüştür.

Hadi işine bilmiyorsan yazma.

Hocam bu tür bir düşünceyle dışarı çıkıp milletin hakkına girmekten başka bir şey yapmazsınız. Bir de ne içtiğinizi çok merak ediyorum. Etkisi baya kuvvetli bir şeye benziyor. Hala böyle insanların olduğunu görmekte 21. yüzyılda beni üzüyor. Allah kurtarsın.
Değerli dostum şuan kahve içiyorum. Bilimden dem vurup; cahiliyet itham edeceksen, emin ol o tv ekranlarında izlediğin ve kayıtsız şartsız inandığın sözde bilim adamlarından ( daha doğrusu sağlık tüccarlarından) çok daha fazla araştıran bir insanım.
Ortada bir virüs yok. Virüsün varlığını ispat eden hiçbir veri yok.

Gözle görülmesi mümkün olmayan mikroorganizmalardan, maske takarak diğer insanları koruduğuna inanmakta elbette sizin tercihiniz.
Ben maske kullanmıyorum. Sosyal mesafe vs uymuyorum. Tv izlemiyorum. Kısacası hayatımda koronaya yer yok ve bu yönüyle de diğer insanlar gibi otoritelere itaat etme gibi bir derdim yok.

Sadece iş hayatımda o da zorunlu kural olduğundan zaman zaman maske takıyorum. Ki o da beni rahatsız ediyor mümkün olduğunda kuralı deliyorum.

Korona hadisesini iyi araştırın. Başından sonuna dek tüm süreç planlanmış ve düzeni değiştirmek amaçlanmıştır.

Benim de çevremde grip olup korona olduğu söylenen insanlar çok oldu.
Hayatını kaybeden yaşlı bir yakınım da oldu ama biliyorum ki eğer hastaneye gitmeseydi, her sene atlattığı gibi yine atlatacaktı.

Korona dan korunmak için tavsiyem.
Mümkün mertebe nefes alın. Maskelere takılmayın.
Sosyal olarak kendinizi mümkün mertebe kısmayın.
Grip olursanız test yaptırmaya koşmayın.
Ve elbette aşı falan asla olmayın.
Çünkü o aşıların yan etkilerinden ölenler çok fazla olduğu gibi aşıların amacı da muamma.

Değerli dostum şuan kahve içiyorum. Bilimden dem vurup; cahiliyet itham edeceksen, emin ol o tv ekranlarında izlediğin ve kayıtsız şartsız inandığın sözde bilim adamlarından ( daha doğrusu sağlık tüccarlarından) çok daha fazla araştıran bir insanım.

Gözle görülmesi mümkün olmayan mikroorganizmalardan, maske takarak diğer insanları koruduğuna inanmakta elbette sizin tercihiniz.
Ben maske kullanmıyorum. Sosyal mesafe vs uymuyorum. Tv izlemiyorum. Kısacası hayatımda koronaya yer yok ve bu yönüyle de diğer insanlar gibi otoritelere itaat etme gibi bir derdim yok.

Sadece iş hayatımda o da zorunlu kural olduğundan zaman zaman maske takıyorum. Ki o da beni rahatsız ediyor mümkün olduğunda kuralı deliyorum.

Korona hadisesini iyi araştırın. Başından sonuna dek tüm süreç planlanmış ve düzeni değiştirmek amaçlanmıştır.

Hayatını kaybeden yaşlı bir yakınım da oldu ama biliyorum ki eğer hastaneye gitmeseydi, her sene atlattığı gibi yine atlatacaktı.

Çünkü o aşıların yan etkilerinden ölenler çok fazla olduğu gibi aşıların amacı da muamma.
Hocam eğlence ve mizah kategorisi diğer tarafta.

Şu an bütün Bilim Dünyasını WHO 'yu yıkıp planı ortaya çıkartınız. Cehaletinizi başka insanlara yaymanın. Mümkünse genç ve çocuk kesime asla yaymayın ki dünya gelişmiş bir yer olsun. Bilimle ilerleyen bir dünya olsun. Bu tür düşünceleri gelişmemiş ülkelerdeki insanlar bile düşünmez. Hollanda da yaşıyormuşsun bir de sanırım. Orada bilimi öğrenemediysen yapacak bir şey yok. Allah yardımcın olsun. Gidip Nygma gibi kanalları izleyip daha da bu tür düşüncelere sahip olabilirsin. Tartışmaya girilip bilgi aktarmaya çalışmayacağım bile duvara anlatsam daha karlı oluyorum.

Hocam eğlence ve mizah kategorisi diğer tarafta.
Görelim mevla neyler, neylerse güzel eyler. Siz gençsiniz tahmin ediyorum. Gülün eğlenin isterseniz fark etmez.

Bu forumda bu yazılar kalsın ve ileri de tekrar yazışalım.
Gün gelecek bu korona hadisesinden yani manipülasyonundan ötürü, dünya sağlık örgütünün yalanları ortaya çıkacak ve küreselcilerin interpol tarafından arandıkları günleri göreceğiz.

Ünlü bir siyasetçinin dediği gibi sizler de "Kandırılmışız" dersiniz muhtemelen.
😀
Selam.

21. yüzyılda böyle bir insan türü görmedim yani. Bilim TV programından öğrenilmez. Makalelerden öğrenilir. Tabii sen hayatında bir tane bile makale okumamış bir insan olarak böyle düşüncelere sahip olursun. Kurallar dışına çıkmamak için daha fazla bir şey diyemiyorum sana.
Görelim mevla neyler, neylerse güzel eyler. Siz gençsiniz tahmin ediyorum. Gülün eğlenin isterseniz fark etmez.

Bu forumda bu yazılar kalsın ve ileri de tekrar yazışalım.
Gün gelecek bu korona hadisesinden yani manipülasyonundan ötürü, dünya sağlık örgütünün yalanları ortaya çıkacak ve küreselcilerin interpol tarafından arandıkları günleri göreceğiz.

Ünlü bir siyasetçinin dediği gibi sizler de "Kandırılmışız" dersiniz muhtemelen.
😀
Selam.
Yazdıklarına gülmemek elde değil. Saygı duyulacak bir fikir değil senin fikirlerin.

21. yüzyılda böyle bir insan türü görmedim yani. Bilim TV programından öğrenilmez. Makalelerden öğrenilir. Tabii sen hayatında bir tane bile makale okumamış bir insan olarak böyle düşüncelere sahip olursun. Kurallar dışına çıkmamak için daha fazla bir şey diyemiyorum sana.
Tv programları izlemediğim için zaten Korona yalandır diyorum. Bilakis bilimsel makaleleri okuyan ve istatistiksel verileri araştırdığım için, Korona hadisesinin WHO marifetli küreselcilerin bir planı olduğunu söylüyorum.
Bunu sadece ben değil Dünyadaki birçok tıp insanı da söylüyor ama onların açıklamaları, sizin kölesi olduğunuz ve kayıtsız şartsız inandığınız medya alanlarında yer bulamıyor.

Size tek tavsiyem son olarak.

Araştırın.

Tv programları izlemediğim için zaten Korona yalandır diyorum. Bilakis bilimsel makaleleri okuyan ve istatistiksel verileri araştırdığım için, Korona hadisesinin WHO marifetli küreselcilerin bir planı olduğunu söylüyorum.
Bunu sadece ben değil Dünyadaki birçok tıp insanı da söylüyor ama onların açıklamaları, sizin kölesi olduğunuz ve kayıtsız şartsız inandığınız medya alanlarında yer bulamıyor.

Size tek tavsiyem son olarak.

Araştırın.
Siz gibilerin klasik lafları araştırmaya dair hiç bir şey bilmeyip araştırın dersiniz. Senin Nygma adlı kanalın sahibi olduğunu düşünmeye başladım yani bu kadar cehaleti anca o gibi birisi yapabilir. Hangi Tıp insanı diyor? Afrika'da görev yapan hemşireler falan mı? Bana kanıt göster bu fikrini kanıtlayacak bir tane makale göster akla mantığa uygun bu konu hakkında. Komplo teorisi üretmekten başka işler için kullan kafanın içindekini.
Tüm dünya liderleri, devletleri falan birleşti halk üzerine oyun oynuyorlar demi? 🤣 . Hayatında anlaşamayan Rusya, Çin ve ABD aralarında anlaştı ve WHO 'yu ikna ettiler diye düşünüyorsun demi? Cidden gülünç durumdasın. Cahiliye döneminde bile daha mantıklı fikirler düşünülmüştür yani.

Neyse konu sapmasın... Daha fazla uğraşmaya değecek bir insan değilsin zaten zamanımı sana harcayamam.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı