Termal macun bilgisayar performansını etkiler mi?

Saway

Decapat
Yer
İstanbul
RAM
16GB 3000MHZ
Ekran kartı
rx580 8gb
Anakart
asrock a320m hdvr4
İşlemci
ryzen5 2500x
Merhaba,
Bilgisayarımı alalı tam 3 sene oldu ve hiç termal macun değiştirmedim. Son bir senedir sadece gündelik işlerimi yapıyorum. Yaklaşık 2 ay önce kadar yeniden oyun oynamaya başladım ve eskiden CS:GO'da oynadığım ayarlarla 250-300FPS alırken artık 150 hatta bazen 100 almaya başladım. Başka oyunlarda da benzer bir FPS düşüş durumu mevcut. Donanımlarımı da kontrol ettim hatta format bile attım ancak durum hala aynı. Aklıma gelen ilk şey termal macun oldu. Önceden de termal macunun performansı düşürdüğü ile ilgili birkaç bir şey duymuştum. Zamanla FPS düşer sistem eskir bunu biliyorum ama 9-10 aylık gibi bir sürede yaklaşık olarak %90 kadar FPS düşüşü normal değil gibi. Ne yapabilirim? Şimdiden teşekkürler.

Ayrıyeten bilgisayarım birkaç saattir açık ancak sadece YouTube'dan video izlememe rağmen ekran kartı sıcaklığı 48 derece ve işlemci ise 45 derece. Odamın sıcaklığı da 25 derece.

Teşekkürler, kaliteli midir? Uzun süre götürür mü beni?

Ekran kartına sürmek şart mıdır? Ben sadece işlemcinin termal macununu değiştirmeyi biliyorum onun dışında ekran kartı nasıl sökülür onu bile iyi bilmem. Ayrıca güncellemelerle FPS düşüşü normal evet ama o zamandan bu zamana kadar CS:GO gibi bir oyunda gram değişme yok, arkadaşlarımda FPS düşüşü yok ancak bende abartılı bir miktarda var gibi.
Biraz geç cevap veriyorum ama piyasanın en kaliteli termal macunları arasındadır. Uzun yıllar gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
Sorununuz çözüldüyse çözüldü olarak işaretliyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı