Termal macun değişimi gerekli mi?

gamerkral15

Hectopat
Arkadaşlar laptopum çok ısınıyor. 2 senedir termal macun yeniletmedim. Bu sıcaklık oyunlarda FPS'i düşürür mü? Eğer düşürüyorsa hangi termal macunu almamı önerirsiniz.
İşlemci 76-80 derece arası ve ekran kartı 70-75. Sizce gerek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar laptopum çok ısınıyor. 2 senedir termal macun yeniletmedim. Bu sıcaklık oyunlarda FPS'i düşürür mü? Eğer düşürüyorsa hangi termal macunu almamı önerirsiniz.
İşlemci 76-80 derece arası ve ekran kartı 70-75. Sizce gerek var mı?
Tavsiye edilen termal macun yenileme süresi 6 ayda birdir. Yani şuan termal macununuzu yenilemeniz bilgisayarınızda olumlu açıdan önemli bir sıcaklık değişimine sebep olur. Ben size Cooler Master'ın Mastergel Maker Nano Partiküllü R2 macununu önerebilirim. Aşağı yukarı 3 kullanımlık, yüksek iletkenli, kaliteli ve oldukça dayanıklı bir macundur. 1-2 ay önce Vatan Bilgisayar'dan 200 TL gibi bir fiyata almıştım, eğer 200 TL yüksek geliyorsa aynı markanın 150 TL lik macunları da var. İşlemcimin ve ekran kartımın macunlarını bu macun ile değiştirdim ve gerçekten çok memnun kaldım. Ayrıca laptopunuzun ısınmaması için bir soğutucu alabilirsiniz veya laptopunuzun fan kısmını masadan yüksekte tutarak hava akışı sağlamanız da işe yarayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı