Termal macun değişimi kaç FPS etkiler?

PoppySevdalısı

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
İddia Baronu
Benim 2015 yılında alınan bir laptop cihazım var. 5 yıldır hiç içi açılmadı temizlenmedi. League of Legends oynarken dahi 15 FPS alıyorum. Sistem özelliklerim şu şekilde.
AMD A8-6410 2.0 GHz (Turbo 2.4 GHz) APU.
Radeon R5 M.230 ekran kartı.
4 GB RAM.
500 GB 5400 RPM hitachi HDD.
Sizce termal macun artı sistem temizliği kaç FPS kazandırır? Not: Bu yazıyı yazarken sadece Opera açık ve 85 derece sıcaklık gösteriyor.

İşlemci, ısındığı için performansından kısmıyorsa FPS bakımından kazanç sağlayacağını sanmıyorum. Ancak aldığın sıcaklıklar çok fazla. Ne olursa olsun bakım yap. 5 yıldır açılmamış diyorsun.

Benim 2015 yılında alınan bir laptop cihazım var. 5 yıldır hiç içi açılmadı temizlenmedi. League of Legends oynarken dahi 15 FPS alıyorum. Sistem özelliklerim şu şekilde.
AMD A8-6410 2.0 GHz (Turbo 2.4 GHz) APU.
Radeon R5 M.230 ekran kartı.
4 GB RAM.
500 GB 5400 RPM hitachi HDD.
Sizce termal macun artı sistem temizliği kaç FPS kazandırır? Not: Bu yazıyı yazarken sadece Opera açık ve 85 derece sıcaklık gösteriyor.
Sıcaklıklar yüksek olursa donanımlarınız daha fazla ısınıp zarar görmemek için hız düşürür. Bu da Fps'yi etkiler. Termal macun yenilemesi yapın. Arctic MX-4 alabilirsiniz. Teknobiyotik'ten alın.

Yanıtlar için sağ olun ama sorunum şurada. Eskiden zorlanmadan LoL'de 100 üstü FPS CS'de 60 FPS alır iken neden şimdi 15 20 FPS alıyorum.
FPS kaybın varsa sistemdeki bileşenlerin ısınmamak için gücünü kısıyor olabilir. Tozlanma meydana gelmiş olabilir laptop içerisinde.

Macun temizliği yap, toz vs. varsa temizle. Eğer düzelme olmazsa sonrasına sonra bakarsın. Ben yapamam dersen bilgisayarcıya götürebilirsin.

Sadece Opera açık 85 derece görmen normal değil.

Geri
Yukarı