Termal macun değişimi sonrası FPS düşüşü

fatogg001

Picopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, maaşımı aldıktan sonra dedim ki bu PC'yi azıcık iyileştirim gittim 8+4 yaptım sonrasında termal macun değiştirdim neyse şimdi arkadaşlar termal macun değişiminden sonra BIOS menü gelmişti ama ben anlam edemedim exit yaptım BIOS'luk bir olaymı var acaba 1, 2 sonrasında işlemci ve ekran kartı ikisinin de 1 çivisi yalama oldu onları demir parçasının dişlerini çıkartarak hallettim o dişleride silikon ile performansa etki etmeyecek şekilde az sıktım bilgisayarcının bana sattığı termal macun hy 510 diye bir şey 1.93 W yazıyor yani Valorant'ta 150 FPS falan alırken şimdi 40-50-60 düştü ama hadi termal macunun performansı düşürür diceksiniz wolttan dolayı ama ondan önce macun kup kuru yani macunu ne çok ne az sürdüm yerinde sürdüm neden oldu acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum cumlen Kutadgu Bilig gibi dolayisiyla pek bir sey anlayamadim fakat termal macun ile ekran kartinin gucu arasinda bir baglanti yok. Laptobun icindeki vida soketlerine silikon mu siktin ben mi yanlis anladim

Muhtemelen halnziye markasının en dandik macununu kullanmışsınız. Önceki macun kurumamışsa normal FPS düşmesi. Veya yanlış montaj.

Termal macun elektrik mi iletiyor volt ne alaka? 1.93 W dediğiniz şey ısı iletim katsayısı. Ayrıca konuyu okurken yoruldum lütfen virgül kullanın.
hocam
Termal macun elektrik mi iletiyor volt ne alaka? 1.93 W dediğiniz şey ısı iletim katsayısı. Ayrıca konuyu okurken yoruldum lütfen virgül kullanın.
Hocam akşam akşam iyi güldüm sayenizde 😄, bu arada termal macundaki W değeri yani ısı iletim katsayısı yüksek mi olmalı düşük mü?

H

Selam arkadaşlar, maaşımı aldıktan sonra dedim ki bu PC'yi azıcık iyileştirim gittim 8+4 yaptım sonrasında termal macun değiştirdim neyse şimdi arkadaşlar termal macun değişiminden sonra BIOS menü gelmişti ama ben anlam edemedim exit yaptım BIOS'luk bir olaymı var acaba 1, 2 sonrasında işlemci ve ekran kartı ikisinin de 1 çivisi yalama oldu onları demir parçasının dişlerini çıkartarak hallettim o dişleride silikon ile performansa etki etmeyecek şekilde az sıktım bilgisayarcının bana sattığı termal macun hy 510 diye bir şey 1.93 W yazıyor yani Valorant'ta 150 FPS falan alırken şimdi 40-50-60 düştü ama hadi termal macunun performansı düşürür diyeceksiniz wolttan dolayı ama ondan önce macun kup kuru yani macunu ne çok ne az sürdüm yerinde sürdüm neden oldu acaba?

Hocam yeni taktığınız RAM ile eskisinin frekansları farklı olabilir mi?

Bu termal macunu kullanmayın.

Hocam bi kere macun dandik, fakat dedigim gibi vidalama sirasinda yanlis bir sey yapmis olmalisiniz, ramleri siz mi yukselttiniz yoksa bilgisayarci mi? Montajda yanlis bir sey yaptiniz yuzde doksan

Yeni konular

Geri
Yukarı